У Нацбанку закінчуються долари
Співвідношення короткострокового боргу держави до наявних в Національному банку резервів знаходиться на найгіршому рівні за останнє десятиліття. В зв’язку із чим, НБУ немає ресурсів тримати надалі гривню, тому і в Нацбанку заявляють, що відпустили нацвалюту у «вільне плавання» і при настанні будь-якого негативного фактора (підвищений попит населення, блокада Росії), гривня розпочне падати ще швидше ніж в даний час.
Загалом курс гривні до кінця року просяде як мінімум до 8,3-8,5 грн/$1. Крім того, на динаміку курсоутворення в Україні негативно впливає і сезонність коливання котирувань валюти: восени долар завжди користується попитом із об’єктивних причин.
“Ослаблення курсу гривні у вересні є традиційним явищем, пов’язаним із сезонним зростанням девальваційних очікувань населення. Підстави для різкої девальвації гривні в Україні відсутні. Курс гривні до кінця року урівноважиться на позначці 8,2-8,3 грн / $ 1” , – сказав голова наглядової ради Південкомбанку Руслан Циплаков.
За його оцінкою, перспективи курсу гривні залежатимуть від стану торгового балансу, темпів скорочення зовнішнього боргу, а також результативності переговорів України з Міжнародним валютним фондом ( МВФ) про відновлення співпраці.
За оцінкою Р.Циплакова, зниження міжнародних резервів України до $ 21,7 млрд є тимчасовим, і в недалекому майбутньому Нацбанку вдасться стабілізувати рівень резервів.
“Якщо довіра іноземних інвесторів до боргових зобов’язань, принаймні, не погіршиться до рівня 2009 року, то падіння резервів нижче $ 22 млрд – тимчасове явище, так що на економіці їх стан ніяк не відіб’ється. Це більше психологічний сигнал”, – сказав він.
За матеріалами ua-ekonomist.com