Тиха Тимошенко доповнює закони
А, це добре чи погано?
Те, що Юлія Тимошенко не приймає участь у скандалах, майже зникла з блакитних екранів та готує законопроекти
Остання з ініційованих законодавчих змін авторської групи, до якої окрім Тимошенко входять також Іван Кириленко, Вадим Івченко та Сергій Євтушок та член політичної партії “ВОЛЯ” Юрій Дерев’янко має, за мотивом прес-служби останнього «залучити додаткові ресурси до бюджетів територіальних громад та запобігти необґрунтованим бюджетним видаткам».
Відповідні ініціативи містяться в законопроектах № 1898 , 1899 , 1890 , які 30 грудня зареєстровані у парламенті.
Законопроект має за мету посилення фінансової самодостатності територіальних громад. Досягти цього пропонується шляхом прийняття ініційованих змін Податкового, Бюджетного, Земельного, Лісового кодексів та низки законів.
Документом передбачається збільшити надходження до місцевих бюджетів – сіл, селищ і міст районного значення:
– За рахунок відновлення ринкового збору, який було скасовано із прийняттям Податкового кодексу без відповідного компенсування іншими надходженнями. Автори наголошують, що у 2010 році цей збір становив 500 млн гривень у доходах бюджетів місцевого самоврядування.
– Через зарахування 50% рентної плати за спеціальне використання деревини, які направляються до обласних бюджетів. Ця сума становить не менше 213,7 млн гривень.
– За рахунок зарахування рентної плати за спеціальне використання водних об’єктів місцевого значення для ведення рибництва (ставки, запруди) за місцем знаходження водного об’єкту.
– Через запровадження розподілу податку на доходи фізичних осіб, що передбачатиме зарахування 25% вказаного податку до сільських і селищних бюджетів. За чинного розподілу ПДФО, який був встановлений прийнятими змінами до Бюджетного кодексу розподіл такий: 25% – Держбюджету, 15% – обласним бюджетам, 60% – районним бюджетам.
Крім цього, законопроектом пропонується розширити джерела формування бюджету розвитку бюджетів місцевого самоврядування за рахунок зарахування до бюджету розвитку єдиного податку, що сплачується платниками єдиного податку І-ІІІ груп відповідно до Податкового кодексу. Решту єдиного податку (від IV групи платників єдиного податку – сільгоспвиробників) передбачається зараховувати до загального фонду бюджетів місцевого самоврядування.
Також документами передбачається розширити для місцевих бюджетів напрями використання коштів від відшкодування втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва.
Доповненнями до Лісового кодексу передбачається визначення на законодавчому рівні обов’язковості проведення лісокористувачами ремонтних і відновлювальних робіт на автомобільних дорогах місцевого значення, якими вони користуються при лісозаготівлях.
Пропонується також підвищити до обґрунтованого рівня ставки державного мита за нотаріальні дії, вчинювані виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад.
Ну от. Добрі зміни, чи погані запропонували депутати, покаже час, та кількість скандалів, що виникне навколо. Бо, наприклад, змусити лісокористувачів ремонтували дороги у селах, по яких вони колоди возять – для сельчан добре. А для лісокористувачів – погано.