“Турбота” Жулинської «з’їла» заощадження відомих митців
Дружині академіка Жулинського через “Турботу” загрожує 7 років в’язниці Перелік прізвищ тих, хто приніс свої гроші у зіркову кредитну спілку, виглядає як антологія української культури: Гончар, Вертинський, Задніпровський, Прилюк. Не менш відомі прізвища тих, кому свої кревні діячі культури довірили: Жулинський, Драч. Тепер ці люди, які були переконані в порядності один одного — судяться.
Наприклад, академік, доцент та журналіст В’ячеслав Прилюк більше 3 років судиться з кредитної спілкою “Турбота”, в яку заклав півмільйона гривень. Цю спілку заснувала дружина літературознавця та політика, радника екс-президента Ющенка, колишнього віце-прем’єр-міністра Миколи Жулинського – Галина. Серед засновників була і Марія Драч – дружина знаменитого поета і громадського діяча.
Умови пропонували вкрай привабливі: дешеві кредити для своїх і високодохідні депозити під 24%. І система на початку успішно працювала до 2008 року. Економічна криза виявила, що “Турбота” функціонувала за схемою фінансової піраміди. Розвалилася спілка, за тою ж схемою, що й відома “Кінгз Кепіталз” Аделаджі. Гроші так само безслідно зникли.
Інші вкладники “Турботи” хоч і знаменитості, проте відомі прізвища їх не врятували. Від Жулинських чули навіть погрози. Забути про свої заощадження вимушені й актори Задніпровський та Вертинський, дружина письменника Гончара Валентина, композитор Соляник, галерист Карась.
За офіційними даними, усього вкладів було 25 млн грн. За неофіційними – $ 50 млн. Аби повернути заощадження власникам, Жулинська ще в 2009 році пообіцяла продати власне майно. Проте досі цього не зробила. Незважаючи на те, що спілку офіційно ліквідували, ТСН знайшла ще обжитий офіс. З керівництва – нікого. Відтак господарів “Турботи” журналісти змушені були шукати вдома. Мешкають вони під Києвом у Кончі-Озерній за неприступним зеленим парканом і з цілодобовою пильною охороною на вʼїздах.
За високими мурами серед дорогих маєтків та дач знайшлася і двоповерхова хатка Жулинських. Господарі не надто зраділи знімальній групі. Під час розмови виявилося, що обіцянку розпродати майно і розрахуватися по боргами дали під тиском.
Микола Жулинський зникнення мільйонів пояснив таким чином: кредити виявилися ризикованими, позичальники – несумлінними,а застави – малоцінними. Він розповів, що певний час спілка росла як на дріжджах. З’явилося кілька філій. І до початку кризи під відомі прізвища мистецької еліти люди впевнено несли свої гроші. А коли перестали, то на поверхню виповзли непорядність, підробка договорів, прямі крадіжки. Принаймні, в одній із філій це вже доведено, — визнає Жулинський.
Викрили схему “розкрадання” і в полтавській філії “Турботи”. Директор вже відбуває за ґратами 7-річний строк. Такий же термін покарання загрожує і Жулинській. Суд вже 3 роки вирішує, куди насправді поділися “елітні” вклади.
За матеріалами tsn.ua