Температуру Сонця НАСА буде міряти два роки
Американське космічне агентство НАСА готується розпочати амбітний проект дослідження Сонця. Вчені вивчатимуть хромосферу зірки, ділянку між поверхнею сонця та його короною, тобто зовнішньою оболонкою. Головним інструментом дослідження стане спеціальний супутник під назвою Ай-Рі-С, призначений для вивчення сонця у інфрачервоному діапазоні. Поверхня Сонця має температуру близько 6 тисяч градусів за Цельсієм, а верхні шари атмосфери Сонця, відомі, як корона, розігріті до мільйона градусів.
“Ми хочемо дізнатись завдяки яким фізичним процесам енергія та матерія з поверхні сонця потрапляють до верхніх шарів атмосфери, до корони. І не забувайте, що корона простягається аж до геліосфери. Тож ми з вами живемо у атмосфері Сонця”, – говорить Алан Тайтл, голова проекту Ай-Рі-С.
Ай-Рі-С споряджений ультрафіолетовим телескопом , надасть вченим високоякісні знімки атмосфери Сонця та навіть покаже окремі викиди енергії зірки. У НАСА кажуть, що Ай-Рі-С реєструватиме температури в межах від 5 000 градусі Цельсія до 10 мільйонів. За словами Алана Тайтла, Ай-Рі-С не наближатиметься до Сонця.
“Ай-Рі-С літатиме на орбіті Землі. Від нього до Сонця ще 150 мільйонів кілометрів”, – каже вчений.
Проект триватиме 2 роки та коштуватиме 181 мільйон доларів. Вчені кажуть, що Ай-Рі-С не залишиться без роботи і після завершення місії.
За матеріалами ukrainian.voanews.com