Які ролі приміряють на себе політики в новому сезоні?
Щоб наблизитися до людей, політикам доводиться літати, їздити на байках, плавати і робити ще багато чого
Походи влади в народ відомі здавна і навіть увійшли до фольклору. Пам’ятаєте сюжет «Тисячі й однієї ночі» під назвою «Сон наяву, або Халіф на годину»? Саме його Олександр Пушкін поклав в основу «Баришні-селянки», а Марк Твен зробив зі східної казки літературну – «Принц і жебрак».
А чи знаєте, що підґрунтя у «Халіфа на годину» абсолютно реальне?! Халіф Хакім (996–1021 рр.) з єгипетської династії Фатімідів дуже полюбляв перевдягатися у лахміття та після заходу сонця вештатися нетрями Каїра, винюхуючи, чим живуть його піддані. До всього, оскільки його матір’ю була слов’янка, Хакім мав незвичайні, як для Єгипту, блакитні очі. Це сприяло розповсюдженню чуток про те, що халіф упав у безумство, оскільки душу його полонили злі джини чи демони. Країна тріпотіла від переляку…
Казка стала бувальщиною
Першим відомим пізньорадянським ходоком у народ став Борис Єльцин. Оскільки «совки» звикли бачити вождів лише по телевізору та дуже зрідка – вживу з невсипущою охороною за плечима популістична поведінка Бориса Миколайовича доводила до екстазу більшу половину СРСР, а меншу половину надзвичайно дратувала. Результат був очікуваним: Єльцин зробив блискучу кар’єру, на піку якої дозволяв собі незбагненні речі на кшталт розстрілу російського «Білого дому».
Звісно, протягом єльцинського десятиліття росіяни добре прищепилися від популізму, тож його наступник Володимир Путін відшукав собі інше амплуа: наполовину джиґун, наполовину на всі руки майстер, а в цілому – супермен, залізний, але добрий. Нинішній російський президент може все: хоч суперсучасний військовий літак пілотувати, хоч у небесній височині косяк стерхів за собою вести, хоч автопробігом на «Ладі Калині» по російських дорогах вдарити, хоч на комбайні проїхатися. І все це весело та заповзято.
Українська еліта мавпує росіян, як завжди, із запізненням. Першим вітчизняним президентом-популістом став Віктор Ющенко. Знявши машкару принцеси Майдану, Юлія Тимошенко спробувала вдати таку собі супервумен, коли змусила встати на ковзани майже весь Кабінет Міністрів. Ющенко відповів героїчним моржуванням у хрещенській ополонці. Але на тому їхня фантазія вичерпалася.
Лінію продовжили інші українські політики. Наприклад, варто було Володимиру Путіну потусуватися з російськими байкерами та нагородити їхнього ватажка (у якого, до речі, українське коріння!) орденом, як Віталій Кличко на День Незалежності відправився у мотопробіг Європою. Водночас Олег Тягнибок у супроводі двох однопартійців переплив Дніпро. Ну хіба не спадкоємці помаранчевих попередників-суперменів?!
Охопити електорат
Утім, байкери та плавці – це надто специфічно. Байкери вічно в дорозі – спробуй їх підкараулити, щоб загітувати за свою партію голосувати. А плавці та плавчихи… У кожного городянина ванна є вдома – піди розберися, хто до басейнів ходить.
Отже, ми в редакції порадилися та вирішили запропонувати нашим політикам і високопосадовцям інші цільові групи, які можна агітувати власним прикладом.
Робітники та селяни. Традиційна нива для комуністів, соціалістів… і хто там ще, за Козьмою Прутковим, годиться в горністи?! Щоправда, горба гнути на виробництві чи у полі зараз немає кому. Проте забувати про достойних людей не варто.
Прибічники інтелектуальних ігор. Оскільки Дмитро Табачник найкраще знає, що, де, коли утнути в освіті – це парафія регіоналів.
Любителі КВНів. Над мовними ляпами Віктора Януковича регоче вся країна – отже, президентові варто організувати власну КВН-команду. Маслякова запросити – гадаємо, допоможе.
Толкіністи. Либонь, згаданий вище Табачник згодиться на роль Горлума, з Колесніченка та Ківалова вийдуть непогані орки. Знову суцільні Регіони?! А от і ні! На роль королеви світлих ельфів пропонуємо Юлію Тимошенко, а на роль хобіта Фродо – Арсенія Яценюка.
Любителі історичних реконструкцій. Безперечно, це парафія Свободи; ветерани УПА із задоволенням проконсультують. Зі свого боку, ветерани Радянської Армії допомагатимуть комуністам. І навпаки, регіоналам цей напрям категорично не рекомендуємо: коли навесні Колесніченко в Севастополі вдягнув мундир червоноармійця, злі язики розтовкмачили народу, що насправді це форма офіцера НКВС…
Брейк-дансери та репери. Перевага тут на боці Регіонів: Таїсія Повалій заспіває (заради рідної політсили навіть реп), Ян Табачник заграє. З резерву підтягнеться Герой України, видатний поет Борис Білаш. В опозиції гірші позиції: Марія Матіос і Володимир Яворівський можуть хіба що оригінальні тексти писати.
Та в будь-якому разі віримо: все у них вийде, електорат буде охоплено!