Світовий банк дає Україні $300 млн кредиту для соціального захисту
Україна отримає позику в $300 млн на реалізацію проекту «Модернізація системи соціальної підтримки населення України». Про це йшлося на зустрічі Міністра соціальної політики України Наталії Королевської з головою Представництва Світового банку по Білорусі, Молдові та Україні Чімяо Фаном. Термін реалізації проекту становить шість років.
З цих коштів 200 млн дол. США отримають малозабезпечені сім’ї в рамках розширеної програми державної соціальної допомоги. Ці кошти Міністерство фінансів отримає як складову дохідної частини Державного бюджету. $100 млн перейдуть у розпорядження Мінсоцполітики для підвищення ефективності системи соціальної підтримки. «Ми зробимо все можливе, щоб вчасно закінчити всі підготовчі процедури і перейти до реалізації проекту», — запевнила Міністр.
У свою чергу, Чімяо Фан зазначив, що протягом останнього тижня разом з іншими представниками фінансового відомства відвідав кілька Управлінь із соціального захисту населення в східних областях України. «Мені приємно відзначити той факт, що ми залишилися задоволені побаченим. Цей візит тільки підсилює наше бажання співпрацювати і ті зусилля, яких ми вживаємо з реалізації наших спільних планів. Цей проект є показником нашого бажання працювати», — підкреслив він.
Також, щоб продемонструвати бажання співпрацювати і підкреслити важливість цього проекту, представники Світового банку висловили готовність спільно з Урядом України фінансувати щорічне збільшення програми допомоги малозабезпеченим сім’ям на 25%.
За словами фінансових експертів, впровадження цього проекту в наступному році допоможе як держбюджету України в цілому, так і Мінсоцполітики безпосередньо, і посилить соціальний захист вразливих категорій населення.
Урядові аналітики зазначають, що реалізація цього і схожих з ним проектів збігається з соціальними ініціативами Президента України. Бо і Президент, і члени Уряду висловлюють свою позицію щодо необхідності забезпечення вразливих категорій населення. Фахівці також вважають, що Мінсоцполітики наполягатиме на включенні в проект заходів щодо впровадження сімейних форм виховання для дітей-сиріт та системи дистанційного навчання працівників соціальної сфери.
Це ґрунтується на акценті, поставленому Наталією Королевською в ході однієї з нещодавніх зустрічей: «Ми категорично проти застарілих інтернатних форм виховання, і тому звертаємо на це увагу. І для нас, безумовно, важливим є підвищення професійного рівня працівників соціальної сфери, підняття престижності професії соціального працівника».
на одного украинца 8 долларов – ох как расщедрились, а по кредиту заплатят 25