Стала відома точна кількість «азарівських» лопат
На початку цього тижня широкого розголосу набули озвучені держслужбою з надзвичайних ситуацій відомості про заплановану закупівлю лопат на майже 8,5 мільйонів гривень
Гроші виділив кабмін з урахуванням сумного досвіду минулої зими і можливості участі ДСНС у розгрібанні снігу. Але цифра – 8,5 млн. грн.. у прив’язці її до примітивних лопат викликала зрозуміле здивування, зокрема питання стосувались незрозумілої кількості одиниць цього надсучасного інструменту та джерелами залучення волонтерів, яких, власне, планується озброювати лопатами.
У зв’язку із цими питаннями ДСНС повідомило редакції ПІКу наступне:
«Під час ліквідації наслідків надзвичайної ситуації місцевого рівня, яка трапилася у столиці у березні 2013 року, одним із недоліків системи взаємодії між учасниками ліквідації стала відсутність координації з громадськими об‘єднаннями та добровольцями, які готові долучатися до роботи і допомагати населенню. Так само гостро постало питання забезпечення волонтерів шанцевим інструментом.
Для вирішення цих завдань ДСНС України створила Центр взаємодії з волонтерами та волонтерськими організаціями. Аналогічні Центри взаємодії були створені у територіальних підрозділах ДСНС України. У рамках роботи Центрів волонтери долучаються переважно до інформаційно-роз‘яснювальної роботи серед населення та пропаганди правил безпеки життєдіяльності, як такої, що не потребує додаткової професійної підготовки та не несе загрози їхньому здоров‘ю. Водночас групи волонтерів брали участь у практичних навчаннях із надання постраждалим невідкладної допомоги, користування вогнегасниками тощо.
Аби у випадку необхідності забезпечити волонтерів і добровольців шанцевим інструментом, з резервного фонду держбюджету планується виділити 8,49 млн. гривень на закупівлю шанцевого інструменту. Зокрема, планується закупити до 150 тис. лопат, які будуть зосереджені в містах з населенням від 50 тисяч осіб. Закупівля здійснюватиметься відповідно до чинного законодавства. Фактично, створюється своєрідний резерв інструменту.
Для протидії зимовим загрозам сформовано міжвідомче угруповання сил і засобів загальною чисельністю близько 40 тис. осіб і 11,5 тис. одиниць техніки. Це сили і засоби ДСНС України, Міноборони, МВС, Міненерговугілля, Мінінфраструктури, Мінрегіонбуду. Зокрема, йдеться про спеціалізовану техніку, серед якої пожежні автомобілі з мотопомпами, автомобілі підвищеної прохідності, тягачі для вилучення транспорту зі снігових заметів тощо. Така спецтехніка застосовується у випадку ліквідації надзвичайної ситуації і жодним чином не підміняє собою комунальну чи снігоприбиральну техніку, підготовка якої є виключною компетенцією комунальних та дорожніх служб».