Стабільне надходження доходів до держбюджету забезпечить уряд
Як повідомляє прес-служба Комітету Верховної Ради з питань податкової та митної політики, Міжнародний валютний фонд (МВФ) рекомендує Україні відкласти заплановане на 2014 рік зниження ставок податку на додану вартість (ПДВ) і податку на прибуток.
На думку експертів, це очікувана пропозиція, з урахуванням ситуації у світовій та українській економіці.
Експерти звертають увагу, що, незважаючи на всю критику ПДВ, завдяки надходженням від цього податку формується половина податкових надходжень до загального фонду держбюджету. При цьому, що дуже важливо, більше половини надходжень від нього йде від імпортерів. Знижуючи ставку ПДВ, ми фактично допомагаємо імпортерам, робимо імпорт більш дешевим. Тому, ставлячи перед собою завдання загального зменшення податкового тиску на бізнес, більш ефективним і вигідним для національних виробників виглядає збереження ставки ПДВ на нинішньому рівні.
Як підкреслюють експерти, у більшості європейських країн, як і в Україні, ПДВ формує половину податкових надходжень до держбюджету. При цьому там, в умовах економічної кризи, не чіпають або навіть підвищують ставку ПДВ.
Тривалий час небезпідставна критика ПДВ базувалася на серйозних проблемах із адмініструванням цього податку, простроченнями із його відшкодуванням. З прийняттям Податкового кодексу, формуванням електронного реєстру податкових накладних більшість існуючих претензій бізнесу до ПДВ втратила свою актуальність.
Так, у 2013 році за 9 місяців органами Казначейства відшкодовано з бюджету 42,9 млрд грн податку на додану вартість, що на 7,7 млрд грн, або на 21,8% більше, ніж за відповідний період минулого року. При цьому понад 41% від цієї суми відшкодовано в автоматичному режимі. Все це вказує, що Уряду вдалося поєднати інтереси держави і бізнесу в податковій сфері.
“Стабільне надходження доходів до держбюджету забезпечить уряд ” = спочатку забезпечте стабільний розвиток виробництва та стабільний розвиток суспільства, а те що ви бажаете прийде без вашого забезпечення.