США можуть розпочати конфіскацію доларів
Захоплення американців високими соціальними стандартами веде до росту потреби в імміграції й залученні нових ресурсів. А це прямий шлях або до нарощування держборгу, або до конфіскаційної реформи. Таку думку під час круглого столу «Криза держфінансів у США, що буде з доларом?» висловив експерт фінансових ринків, екс-головний редактор ділового журналу «Експерт Україна» Андрій Блінов.
«Усі президенти після Білла Клінтона – Джордж Буш-Молодший і Барак Обама – будували свою кампанію на більш високих соціальних витратах і залученні громадян у соціалістичну систему соціального захисту, ніж було раніше. Усе це привело до того, що рівень держборгу США перевищує рівень ВВП», – відзначає він.
На думку Блінова, така політика може привести американську економіку до жалюгідних результатів. «Захоплення високими соціальними стандартами буде вести до більшої потреби в імміграції й залученні нових ресурсів. А це прямий шлях або до нарощування держборгу, або до того, на чому зараз спекулюють ЗМІ. Я маю на увазі випуск 100- доларової купюри й розмов про те, що відбудеться повторення «павловської реформи», – констатує експерт. – Нагадаю, що в 1991 році проводилася заміна рублів. У результаті, невелику суму можна було поміняти, а більшу – лише корупційним шляхом. Така собі конфіскаційна реформа. Не виключено, що Америка до неї вдасться, хоча це буде класифікуватися як дефолт».