Справа «Доктора Пі» все більше заплутується: у Слюсарчука був двійник
Розгляд справи професора Андрія Слюсарчука у суді першої інстанції наближається до завершення. Однак ясності це не додає. Навпаки: чим далі, тим заплутанішою здається ця історія, тим більше виникає питань, тим менше на них відповідей
Не вдовольнившись результатами двох офіційних розслідувань – журналістського та досудового, адвокати Андрія Слюсарчука самі взялися до справи, запровадивши власне розслідування – адвокатське.
Відомо, що звинувачення їхнього підзахисного базуються на фактах, які вперше оприлюднила газета «Експрес». Їх і вирішили перевірити адвокати – із самого початку.
Наприклад, ось це:
«…Село Гришкiвцi, Бердичiвський район, Житомирська область. Кілька корпусiв, де перебувають дiти, в оченятах яких часто застигло нерозумiння цього свiту. «Такий у нас заклад», – почую тут часто. Саме тут насправдi навчався наш «професор» Андрiй Слюсарчук».
«Ми знайшли кiлькох вихователiв, якi пiдтвердили, що до 16-рiчного вiку Андрiй Слюсарчук був їхнiм вихованцем. Так, так, не вундеркiндом, а звичайним учнем спецiнтернату».
«Спогадiв про малого Андрiйка Слюсарука, який навчався з другого по восьмий клас у Бердичiвському спецiнтернатi, багато. Дуже багато. I памʼятають тут Андрiйка всi. Дивуються лише, як їхнiй Слюсарчук до iнституту вступив?» (газета «Експрес», 7 жовтня 2011 року).
Адвокат Андрій Денисенко здивувався іншому: чому, знайшовши купу свідків із-поміж учителів, вихователів, медсестер, які начебто знали Слюсарчука у бутність вихованцем інтернату для розумово відсталих сиріт, журналісти не опитали чоловіка, який був у ті часи директором цього навчального закладу – заслуженого працівника освіти Віктора Олександровича Гнатюка. Свідчень колишнього директора немає і в матеріалах кримінальної справи. На судові засідання в якості свідка пенсіонера теж не викликали.
Адвокат вирішив виправити цю недбалість, відвідав колишнього освітянина і поспілкувався з ним. А нам надав відео-фрагменти розмови. Повна версія відеозапису буде передана до Сихівського районного суду м. Львова та Генеральної Прокуратури України.
«Безумовно, наш олігофрен не міг досягти такого рівня»
Одразу виникають запитання:
Чи спілкувалися журналісти «Експресу» з Віктором Гнатюком, і якщо так, то чому приховали це?
Чому ані в публікаціях «Експресу», ані в матеріалах слідства не фігурує офіційна відповідь нинішнього керівництва школи про те, що Слюсарчук Андрій Тихонович там не навчався?
Хто саме вилучив зі шкільного архіву матеріали особової справи вихованця Слюсарчука та його медичну картку, і куди ці документи щезли? Адже саме ці папірці могли б допомогти в ідентифікації дитини, яка перебувала у дитячому будинку та носила прізвище Слюсарчук. Проте, за словами Андрія Денисенка, під час ознайомлення його і підзахисного з матеріалами кримінальної справи медичної картки дитини Слюсарчука із Бердичівської школи-інтернату там не було. Можливо, в цих документах фігурували дані, що не вкладалися у версію слідства? Наприклад, вроджена кульгавість чи опіки на обличчі вихованця – фізичні вади, яких у підсудного Слюсарчука немає?..
Чому суд не взяв до уваги позицію колишніх співробітників інтернату, які, за свідченням адвокатів, під час допиту в суді не були категоричними у своїх твердженнях щодо особи підсудного? Адже не могли стовідсотково стверджувати, що це – саме та людина, яка 35 років тому перебувала в їхньому інтернаті.
Усе треба заново перевіряти
…Отже, згідно з версією газети «Експрес» та слідства професор Слюсарчук навчався у Бердичівському спецінтернаті для сиріт. Але за словами колишнього директора, у закладі перебувала зовсім інша дитина, подібна до Слюсарчука лише прізвищем. Виходить, не всьому, що пишуть про «Доктора Пі», можна безоглядно вірити? Можливо, інші фрагменти біографії професора теж підігнані під потрібну комусь версію «децепешника-птушника-афериста-вбивці» – спочатку «незалежними» журналістами, потім – «незаангажованими» правоохоронцями?
Наразі адвокати продовжують перевірку сумнівних епізодів у біографії свого підзахисного. Про результати їхнього подальшого розслідування будемо повідомляти.