Справа «Доктора Пі»: Державна пенітенціарна служба перекрутила факти
Адвокат «Доктора Пі» наполягає, що його клієнт намагався вчинити самогубство
Нещодавно адвокат Андрія Слюсарчука Андрій Денисенко поділився з «ПіКом» новиною про спробу самогубства «Доктора Пі». Нагадаємо, вона була спричинена конфліктом із працівником Львівського СІЗО Романом Хомою . Кілька днів потому ця новина з’явилася в інших виданнях, проте в дещо видозміненому вигляді та, звичайно, без посилання на першоджерело. Зате – із коментарем головного спеціаліста по звʼязках зі ЗМІ Державної пенітенціарної служби у Львівській області Мирослава Демківа, який заперечив слова адвоката. За його твердженням, перед тим як порізати собі вени, Слюсарчук посварився лише зі співкамерником, жодного працівника СІЗО поруч не було, а медичну допомогу професору надали ледь не тієї ж миті, так що ніякою кров’ю він не стікав. Деякі ЗМІ пішли ще далі, розмістивши в кінці новини безапеляційне твердження, що «Слюсарчука визнали винним щонайменше в одній із чотирьох смертей його пацієнтів».
Ми зв’язалися з адвокатом Андрія Слюсарчука по телефону та попросили прокоментувати нові відомості.
– Що стосується конфлікту в СІЗО, – зазначив Андрій Денисенко, – не скажу нічого нового, оскільки мене там не було. Можу лише стверджувати, що я вірю Андрію Тихоновичу. І нагадати, що ми подали звернення до Генеральної Прокуратури, Державної пенітенціарної служби України та Львівського слідчого ізолятора з приводу встановлення факту порушення прав мого підзахисного. Щоб добитися істини, треба провести перевірку: опитати працівника СІЗО, з яким, за моїми даними, у професора відбувся конфлікт, самого Андрія Тихоновича та його співкамерників. Але, на мій погляд, ніхто такої – всебічної – перевірки проводити не буде. Якщо її і проведуть, то результат, упевнений, буде необ’єктивним і вигідним адміністрації СІЗО… А стосовно «визнання» Слюсарчука винуватим у смерті одного з пацієнтів – це просто дурниця. Оскільки винність будь-якої людини (не лише Слюсарчука) можливо визначити лише після винесення вироку. На сьогоднішній день вироку немає, тому твердження журналістів, що Слюсарчука «визнали винним щонайменше в одній із чотирьох смертей його «пацієнтів», – звичайна неправда й елементарна безграмотність.
Довідка «ПіКу»: «Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду» (стаття 62 Конституції України).
а мені він нравиться. мужик шо треба. от би з ним зустріться.