Споживачі оплачують 45% тепла, яке до них не потрапляє
Населення змушене платити за теплову енергію, 45% якої реально не отримує через втрати при транспортуванні.
Причини – зношеність тепломереж і морально застарілі системи регулювання транспортування теплової енергії, відсутність засобів обліку, пише “Дзеркало тижня”, посилаючись на оновлену Енергетичну стратегію України .
Зокрема у затвердженій Кабміном стратегії вказується, що більшість мереж і джерел тепла “не мають коштів інструментального контролю теплових втрат, тому точної інформації про втрати немає” .
“Оціночно вони становлять не менше 30% , а насправді можуть бути і більшими. Значні обсяги втрат тепла в теплових мережах пов’язані з їх незадовільним фізичним станом, сьогодні зношеність магістральних і розподільних мереж сягає 70% їх загальної протяжності”, – зазначають автори стратегії .
Крім того , “…морально застарілі групові та центральні теплопункти мають недосконалі системи регулювання відпускання теплової енергії щодо температури повітря . Це служить причиною додаткових втрат теплової енергії, які оцінюються в 10-15 %”.
Тобто сумарно тепловтрати від виробника теплоносія до споживача оцінюються на рівні 40-45%.
Також у Енергостратегії вказується , хто за це платить. Згідно з документом, тариф обчислюється на стадії відпускання теплоносія в мережу і формується він “від витрат”.
За матеріалами epravda.com.ua
А ще виробники тепла не зацікавленні у встановленні лічильників (фактично спожитого тепла) безпосередньо у споживачів, процедура ускладнена. Хоча навіть у цьому випадку втрати на теплотрасі закладають у коефіцієнти, які все одно оплачує споживач. Висновок: У них відсутній стимул щось покращувати, а отримані гроші від населення і без того є де “пристроїти”.