Сніг проти барикад. Навіщо прибирати?
Наприкінці жовтня «ПіК» писав про те, як керівництво столиці готується до майбутнього зимового сезону. Тоді все виглядало більш-менш оптимістично, незважаючи навіть на певні слабкі місця, – у чому киян запевняв сам Олександр Попов. Проте нині ситуація геть інша: і мера міста усунено від виконання обов’язків, і центр Києва перерізаний барикадами…
Між тим над Європою пройшов потужний циклон, через що затопило Блакитний берег, а в Норвегії замерзла затока Ловунд. У чотирьох областях України і в Криму через негоду знеструмлено понад 380 населених пунктів.
Погода у Києві значно погіршилася. 21 січня всю Україну накрили сильні снігопади та заметілі. Разом з ними посилюються морози. Все це ускладнює ситуацію на дорогах, що закономірно непокоїть столичну владу й Державтоінспекцію: у Києві також розпочався снігопад.
У зв’язку з цим ДАІ звертає увагу водіїв на особливості експлуатації транспортних засобів у зимовий період. Відправляючись у дорогу, необхідно перевірити технічний стан авто, звернувши особливу увагу на зовнішні світлові прилади транспортного засобу, склоочисники, обігрівачі салону. Автомобіль обов’язково потрібно «обути» у зимові протектори, подбати про достатній запас палива і неухильно дотримуватися правил дорожнього руху: не перевищувати швидкість, користуватися ременями безпеки, витримувати безпечну дистанцію, паркуватися належним чином. В умовах недостатньої видимості необхідно рухатися із увімкненим ближнім світлом фар або протитуманними ліхтарями. По можливості варто зовсім утриматися від поїздок на особистому транспорті, особливо на далекі відстані.
Генеральна лінія столичної влади лишається незмінною: у випадку граничного ускладнення дорожньої ситуації під час сильного снігопаду зупиняти великовагові авто на під’їздах до Києва, до певної міри обмеживши в’їзд до столиці. Водночас у разі крайньої потреби (вантаж терміновий або з обмеженим строком зберігання) співробітники ДАІ зможуть зорганізувати супровід у місто.
У випадку оголошення надзвичайної ситуації, пов’язаної з погодними умовами, вводитиметься практика паркувань із лівого або правого боку вулиці, залежно від того, парне або непарне число на календарі. Така практика діятиме на восьми центральних вулицях столиці: Пушкінській, Терещенківській, Богдана Хмельницького (від вул. Коцюбинського до Володимирської), Басейній (від вул. Шовковичної до Круглоуніверситетської), Прорізній (від вул. Володимирської до Пушкінської), Софіївській, Малій Житомирській та на бульварі Тараса Шевченка.
Усе це добре і справедливо. Можливо, цього б цілком вистачило за звичайних умов… але не в той час, коли Київ «майданує» і весь центр міста перерізаний барикадами. До того ж ситуація нібито навмисно погіршилася у неділю, коли перспектива близьких погодних катаклізмів почала ставати реальністю: саме в той день біля стадіону ім. Лобановського колона Автомайдану зіштовхнулася з «беркутівським» кордоном. Результатом стало не тільки кровопролиття, але і дві нові барикади, що перерізали вул. Грушевського і Петровську алею.
Відтепер провести снігоприбиральну техніку через Європейську площу можна єдиним маршрутом: через Володимирський узвіз і дуже круту Трьохсвятительську. Але весь Хрещатик із прилеглими вулицями і початок вул. Грушевського тепер приречені на потопання у снігу. Можна тільки порадіти за мітингувальників: по-перше, їхні барикади укріпить сама природа, вона ж перетворить дощаті «схрони» на утеплені ескімоські іглу, по-друге, сніг не горить, по-третє, через загрузання в кучугурах ефективність світлошумових гранат знизиться, по-четверте, ходити в атаки «беркутівцям» стане важче.
Та самому Києву і киянам буде непереливки. Насамперед тому, що будь-які недоліки в організації снігоприбирання столична влада може автоматично списати на перебування мітингувальників у приміщенні Київської міськдержадміністрації. Мовляв, працювати заважають, і зась! Сюди треба додати складнощі маневрування технікою (про що йшлося вище), контролю за постачанням багатомільйонного міста товарами першої необхідності, за ускладненою транспортною ситуацією та цілу низку інших проблем і проблемок, із якими кияни зіштовхнулися в минулому березні…
І вся ця відповідальність лягає на плечі не відстороненого мера Попова, а в. о. мера Голубченка. Сподіваємося, він усе ж таки впорається. Дуже вже не хочеться переживати щось подібне до торішнього снігового жаху!..