«Шоу динозаврів»: вони вимерли, але весь час повертаються
До 13 жовтня в «Експоцентрі України» проходитиме виставка доісторичних рептилій
«Спочатку стояли собі спокійненько, а тепер – диви, розмахалися хвостами», – так відреагували на початок виставки «Шоу динозаврів» місцеві прибиральниці. Що цікаво, навіть у перший день, незважаючи на не надто поширену рекламу, до Експоцентру приїхало чимало киян. Загалом «Шоу динозаврів» призначене для дітей, але й дорослих, які бачили із доісторичного періоду лише мамонта в зоологічному музеї, гумовим динозаврам вдалося заінтригувати. Хтось уявляв себе у «Загубленому світі» Конан Дойла, а молодша публіка, мабуть, милувалася «Парком Юрського періоду».
Мене ж завжди дивувало наше захоплення істотами, котрих жодна (!) людина, яка будь-коли жила на планеті Земля, в очі не бачила. А якби не почала копати глибше, то ніколи б і не дізналася про їхнє існування. Але ж все одно хочеться глянути на тих величезних тварюк!
До України виставка аргентинських динозаврів подорожувала шість років усіма континентами. Й одразу після нас найбільшу у світі колекцію рухливих монстрів побачать у Китаї та Африці. Доісторичні істоти переїжджають із місця на місце аж у десяти велетенських фурах, а для створення такої великої компанії витратили понад два мільйони доларів. Українські організатори планують показати «Шоу динозаврів» 100 тисячам відвідувачів.
Із дітьми на виставку йти треба однозначно, бо ж коли ще випаде нагода побачити 20-метрового тиранозавра і його ймовірного суперника за територію трицератопса. «Шоу динозаврів» розвінчає ще й певні міфи, які склалися завдяки кінострічкам. Приміром, хижі велоцираптори із «Парку Юрського періоду» насправді були менші на зріст і цілком укриті пір’ям. Розмір, як кажуть, взагалі не має значення. Здоровезні брахіозаври були набагато дурнішими за малесеньких троодонів. Відвідувачам буде цікаво дізнатись і про теорії палеонтологів. Дехто із них, наприклад, вважає, що стегозаври мали ще один мозок… у стегні. Велетенські нарости й шипи на спині в динозаврів могли бути захистом, приваблювати самочок або служити вентиляцією… Точно визначити вже навряд чи вдасться.
І нам, звісно, далеко до американців, які так обожнюють палеозойських тваринок, що роблять їх символами штатів (трицератопса найбільше полюбляють у Південній Дакоті). Однак заразитися таким захопленням нескладно, особливо коли на тебе ніжно ричить галлімім…