Ринок нерухомості звикає до безготівкових розрахунків
Зменшення кількості операцій з покупки-продажу нерухомості у зв’язку з переходом на безготівкові розрахунки має тимчасовий характер. Згодом ситуація нормалізується. Таку думку висловив президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю Генріх Людкевич.
«Те, що у вересні змменшилась кількість транзакцій з покупки нерухомості – це об’єктивний процес. Як і будь-яке нововведення, безготівкові розрахунки спочатку насторожували населення, не всім було зрозуміло, як будуть проходити ці розрахунки. Однак це процес тимчасовий, люди потихеньку звикають, банки самі розбираються, проводять роз’яснювальну роботу», – відзначив він.
Прогнозуючи подальшу ситуацію на ринку, експерт відзначив, що населення поступово звикне до новації.
«Населення поступово адаптується, тим більше банки відпрацьовують, відшліфовують схеми по операціях з нерухомістю. Так, що нічого страшного не буде. Ринок вийде на старі показники. Люди освояться, звикли ж, що ціни на житло потрібно вказувати в гривні, а не у валюті», – підкреслив президент Асоціації професійних управляючих нерухомістю.
Людкевич також сподівається, що безготівкові розрахунки зможуть скоротити кількість тіньових операцій на ринку.
Нагадаємо, з 1 вересня 2013 року розрахунки готівкою між фізичною особою й підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не повинні перевищувати 150 тис. гривень.
Крім того, фізичні особи між собою за договорами купівлі-продажу, що підлягають нотаріальному посвідченню, можуть розраховуватися готівкою в розмірі не більш 150 тис. гривень.