РПЦ занепокоїлася, що невдовзі в Росії не буде кому обслуговувати атомні підводні човни
Причиною потенційного зникнення «народишка» оголошено найголовніший (після підступів ворожого Заходу та сусідського Майдану) корінь усіх зол – вільний доступ до Інтернету
Голова Патріаршої комісії з питань сім’ї, захисту материнства та дитинства протоієрей Димитрій Смирнов вважає, що захистити ввірені йому російське материнство та дитинство можна лише заборонивши доступ до комп’ютерних ігор та Інтернету – аж поки діточкам не стукне 21 рік, «корда психіка окрепнет».
Як повідомляє Росбалт , на думку отця Димитрія, російських дітей штовхають «на страшные преступления» саме комп’ютерніігри, сучаснаестрада плюс «вся мерзость, которая существует в нашем обществе». «Через полвека все, что мы сейчас строим, начиная от космических кораблей и кончая атомными подводными лодками, никому не понадобится, некому будет все это обслуживать. Не будет народишка», – висловив свої побоювання голова Патріаршої комісії.
Незважаючи на досить оригінальну лексику виступу (цікавої ж думки російський протоієрей щодо власної пастви, якщо вважає нормальним публічно називати її «народишком»…), погодимося, що у певному сенсі отець Димитрій таки має рацію. Мерзотності у російському суспільстві останнім часом і справді хоч залийся – аж до сусідів допліскується (щоправда, деяка частина потім повертається назад, але вже у вигляді «вантажу-200»). Однак чи винен у цьому Інтернет з естрадою (нехай остання в Росії і переважно, м’яко кажучи, не найліпшої якості) – оце вже питання.
Що цікаво, заборонити до 21 року телевізор з Кісєльовим голова Патріаршої комісії чомусь не пропонує, хоча, за інформацією всевидющого ВЦИОМ , до Інтернету доступ має лише 68% росіян, а до «Кісєль-ТБ» – усі 100%. Утім, побоювання російського священнослужителя щодо деградації моралі його пастви можна поділити: як пожалівся 23 жовтня російський «Інтерфакс», якісь представники народу-богоносця примудрилися вчинити акт вандалізму не абиде, а просто у священному оплоті духовних скрєп – у Державній Думі. Акт полягав у спробі роздовбати банкомат «Сбербанку» на дванадцятому поверсі будівлі російського парламенту, поруч із буфетом та комітетами конституційного законодавства та державного будівництва. Як повідомили журналістам в апараті Думи, замах на сховище депутатських зарплат відбувся у ніч з 22 на 23 жовтня: шматки залізної оббивки банкомату були видрані «з м’ясом». Однак доковирятися до грошей зловмиснику так і не вдалося – чи то силушки богатирської не вистачило, чи то розуму (здається, мав таки рацію отець Димитрій: куди там атомні підводні човни обслуговувати – тут же звичайний банкомат взламати клепки не вистачає…).
Що характерно, у ненависному борцям за мораль і духовність вільному (поки що) Рунеті відразу ж з’явилося безліч версій щодо причин сумної долі парламентського банкомату: від припущень на кшталт «у депутата Валуєва картка застрягла», до версії, що думські депутати розфігачили «сейф» з професійної ностальгії, але побачили там самі рублі й погребували брати. Утім, думки про «вітчизняний» характер злочину дотримуються далеко не всі. Так, окремі користувачі соцмереж цікавляться, скільки часу пройшло від бенефісу у Думі зненацька «понаїхавшого» Миколи Яновича Азарова (який, нагадаємо, досі перебуває у розшуку), а російський журналіст Павло Шеремет звернув увагу, що днями російський парламент відвідала братня делегація з ДНР та ЛНР.