Росія та США міряються бухгалтерією: хто скільки вклав в Україну
Таке враження, що у всесвітній бухгалтерії вчора був день подання звіту у всесвітню податкову. Росія та США одночасно вирішили підрахувати, скільки грошей вони вбухали у нашу багатостраждальну державу. Однак оприлюднюючи цифри з графи «Видаток», поки що жоден з вкладників так і не розсекретив зміст графи «Прибуток»….
Першою своїми безкорисливими благодіяннями вирішила похвалитися Росія. 22 квітня Дмитро Медведєв на засіданні Держдуми підтвердив заяву Жириновського, що за останні 23 роки російська влада витратила на Україну аж 250 млрд доларів. «Это объем поддержки, которую мы за всю постсоветскую историю оказали нашим украинским друзьям и братьям за счет всякого рода преференций, включая нерыночные условия торговли газом», – цитує Медведєва кореспондент УНІАН.
На обурені крики Жириновського, що ці гроші пішли «тем, кто зовут НАТО сюда, которые хотят сделать Россию выжженной пустыней, бомбить ее», Медведєв відповів, що Росія – щедра душа. «Я согласен, помогать надо осмысленно, но мы добрые, мы так устроены. Речь идет об очень близком нам государстве. Я считаю, что в этой доброте не только наша слабость… Но и наша сила, потому что все добрые люди, они, как правило, сильные», – поділився Медведєв своїм філософським баченням фінансово-братської допомоги.
(Нагадаємо, що зараз «нерыночные условия торговли газом» виражаються для України у ціні майже в 500 доларів за тисячу кубометрів. Дорожче з усіх європейських країн російський газ купує лише Франція (550 доларів за тисячу кубометрів). Також нагадаємо, що, як повідомив ще у березні міністр юстиції України Павло Петренко, лише за вклади радянського Сбербанку «добра» Росія винна Україні біля $80 млрд. Крім того, «націоналізація» українських об’єктів у Криму тягне на сотні мільярдів доларів, з приводу чого український Мінюст зараз готує ряд позовів до російської сторони).
Однак не лише Росія має щедру душу: майже одночасно з Жириновським та Медведєвим до підрахунків вирішила вдатися і Вікторія Нуланд. Як повідомляє УНН із посиланням на інтерв’ю, яке помічник держсекретаря США дала CNN, Америка теж чимало витратилася на Україну. Щоправда, внесок її був дещо скромніший, аніж у Дмитра Анатолійовича та Володимира Вольфовича – «усього-навсього» 5 мільярдів доларів – але вони теж були витрачені (хто б сумнівався!) на добру справу. «Ці гроші були витрачені на підтримку прагнень українського народу, який хоче мати сильний, демократичний уряд, який представляє його інтереси», – розповіла Нуланд. Щоправда, на Майдан, за її словами, США не витратили ані копійчини – оскільки цей рух був стихійний.
Крім того, у той же день віце-президент США Джозеф Байден оголосив, що «закордон» і далі нам допомагатиме. Трошки своїми грошима (технічне обладнання для СБУ на 20 мільйонів доларів від США), але основним образом чужими й з поверненням: так, за словами Байдена, США допоможе Україні отримати мультимільярдний кредит від МВФ, повідомляє Інтерфакс.
Взагалі, якщо підсумувати усі ці кредити, «братські підтримки» та «гроші, витрачені на підтримку прагнень», то, очевидно, виявиться, що Україна давно вже має жити аж ніяк не згірше за Об’єднані Арабські Емірати. Однак поки що до еміратського (чи то пак, емірського) рівня з усього населення України добралися лише кілька десятків особистостей – включаючи, наприклад, недоброї пам’яті сім’ю Януковичів, чий статок за останній рік лише за приблизними оцінками сягнув 100 мільйонів доларів і чий голова зараз тішиться гостинністю «щедрої душі» Росії. Але того ж Віктора Федоровича чомусь міжнародна бухгалтерія у реципієнтах фінансової допомоги не числить (прийнамні, офіційно), а замість цього говорить про всю Україну.
То, може, щось таки не так із цією бухгалтерію?