Російські банки в Україні «задобрюють» українців доларами
Українські «дочки» російських банків продають 230 доларів на день за офіційним курсом кожному, хто стане їхнім клієнтом
Про це «Обозревателю» розповіли самі клієнти банку «Русский стандарт», «Сбербанку Росії» та «Альфа-банку».
«У «Русскому стандарті» мені ще на порозі сказали, що долари в касі є, й відіслали до консультанта по талончик. Але отримати його просто так не можна. Консультант мене насамперед запитала, чи є я їхнім клієнтом, тобто чи відкритий у мене депозитний або картковий рахунок у їхньому банку. Якщо ні, то тут же пропонують це зробити за якихось 15 хвилин, отримати талончик і зайняти чергу в касу», – розповів один зі співрозмовників.
В «Альфа-банку» ситуація схожа – необхідною умовою купівлі доларів є відкриття депозитного рахунку. Щоправда, того ж дня американську валюту не видадуть. «Відкриваєте рахунок, перераховуєте на нього 3000 грн і завтра знімаєте еквівалент в доларах. Знову поповнюєте, і наступного дня знову знімаєте. Або можете п’ять днів поповнювати і потім зняти з депозиту долари на суму, еквівалентну 15000 грн», – поділилися клієнти «Альфа-банку», додавши, що про намір зняти необхідну суму треба попередити банк напередодні, щоб не виникло ніяких проблем.
Долари в касі є і для клієнтів «Сбербанку Росії», але тут схема їх покупки трохи складніша. «За картою банку можна купити 200 доларів на день, але не більше 6 разів на місяць. Якщо більше, то відправляють у «стоп-лист» (заборона на покупку валюти в цьому місяці – ред.) до наступного місяця. Але можна відкрити депозитний рахунок, «кинути» туди 100 дол., і тоді в «стоп-лист» не потрапиш», – розповіли клієнти фінустанови.
Тим же, хто категорично не бажає ставати клієнтом російської фінустанови, у банку «Русский стандарт» пропонують ще один оригінальний спосіб – купити страховку у їхній же страховій компанії. «У «Русскому стандарті» мені запропонували щось у них застрахувати, наприклад квартиру або автомобіль. За цією страховкою я можу 5 разів купити в їхньому банку по 230 доларів. Потім можна застрахувати ще щось і знову 5 разів купити», – поділився ще один зі співрозмовників.
Нагадаємо, 22 вересня Національний банк України ввів обмеження на продаж іноземної валюти. За день банк може продати одному клієнту суму, яка не перевищує 3000 гривень в еквіваленті. Крім того, введено обмеження на зняття з поточних і депозитних рахунків в одні руки до 15 тис. грн на день в еквіваленті.
Заборони Нацбанку призвели до дефіциту доларів не тільки в обмінних пунктах, а й у відділеннях банків.
Щоб зняти напругу на валютному ринку, з 2 жовтня Нацбанк почав проводити щотижневі доларові аукціони. За останні три тижні регулятор продав банкам $300 млн для готівкового ринку і $600 млн для клієнтів банків-юридичних осіб за курсом 12,95 грн/дол.
Але такі заходи регулятора привели до процвітання так званого «чорного» ринку валюти.
За матеріалами ua-ekonomist.com
Статья абсолютно брехливая. Звонил и в Альфа и в Русский Стандарт, таких схем у них нет, и даже открыть долларовый депозит, если принести гривни, нельзя.
Вывод, храните деньги в национальной валюте.
Тем более, зачем вам доллары, если в Европе евро?