Рівно сто років тому в Києві почалася історія вищого пілотажу
9 вересня о 18:15, тобто 100 років тому, Петро Нестеров першим у світі виконав фігуру вищого пілотажу – «мертву петлю». Уже через рік на початку Першої світової автор «мертвої петлі» загинув, протаранивши ворожий аероплан. Це був перший повітряний бій.
У Національному військово-історичному музеї України саме о 18:15, але вже 2013-го року, відкрилася виставка, присвячена 100-річчю подвигу Петра Миколайовича.
На початку ери авіації ніхто не міг навіть подумати, що можна воювати у повітрі. Повітряні кораблі, як тоді називали літаки, перетинали небесний простір винятково по прямій. І лише розробка фігур вищого пілотажу дозволило авіації перейти на новий рівень.
Сьогодні кожен льотчик знає ім’я Нестерова і те, що саме на київському аеродромі було закладено початок епохи винищувачів. З Україною пов’язані знаменні події в історії військової авіації: перший публічний авіаційний політ в Одесі, перший політ аероплану вітчизняної конструкції в Києві, перше застосування аеропланів під час київських маневрів 1911 р., відкриття першого авіаційного військово-навчального закладу – Севастопольської офіцерської школи авіації.
Виставка «Пісня про Сокола» ілюструє складний і небезпечний процес завоювання повітря, різні види й типи літальних апаратів, розповідає про відомих авіаційних конструкторів, пілотів-авіаторів і військових льотчиків. В експозиції представлено документи та фотографії з архівів та музеїв України й Росії, предмети обмундирування, нагрудні знаки офіцерів Російської імператорської армії. Однією з перлин виставки є фотографії з особистого фотоальбому Петра Нестерова, надані нащадками славетного героя.
– А головним експонатом є сам Нестеров, – говорить директор Національного військово-історичного музею України Владислав Таранець. – Ми можемо побачити його на фото. Навіть те, як він стоїть, поклавши руки в кишені, показує, що це була людина замкнута. Але водночас – він був генієм авіації, родоначальником вищого пілотажу. І ми намагалися показати його саме таким.
Для придуркорусообразных:на территории первого киевского аэродрома(г.Бровары)в1913г. Была первая школа аса Нестерова…
Нестеров в гробу перевернется, если узнает что он украинский летчик.