Режим повітряного сполучення з ЄС буде спрощено
Україна і Європейський Союз спростять режим повітряного сполучення вже влітку 2015 року, повідомив віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул.
«Починаючи з літньої навігації 2015 року будь-яка європейська авіакомпанія зможе прилітати в будь-який український аеропорт, так само, як і українські авіакомпанії зможуть прилітати в будь-який європейський аеропорт. Це створить конкуренцію, що дозволить підвищити якість авіапослуг і знизить вартість перельотів», — зазначив віце-прем’єр-міністр.
Спрощення повітряного режиму стало можливим завдяки парафуванню договору про Спільний авіаційний простір між Україною та ЄС на саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі 28 листопада 2013 року. Це стало логічним завершенням переговорів про спільний авіаційний простір, які розпочалися ще в грудні 2007 року.
До 2015 року Україна зобов’язана привести своє законодавство у відповідність до авіаційних вимог і стандартів ЄС. А також неухильно їх застосовувати в сфері безпеки польотів, організації повітряного руху, безпеки для навколишнього середовища, економічного регулювання, конкуренції та захисту прав споживачів.
Авіаційний потік пасажирів і вантажів між Україною та Євросоюзом неухильно зростає протягом останніх кількох років. Таким чином, угода має сприяти більш тісній інтеграції України в європейський авіапростір і, відповідно, відкриттю нових ринків для вітчизняних авіакомпаній.
За оцінкою фахівців, приєднання України до цього проекту в практичній площині створить додаткові можливості для відкриття рейсів на нових напрямках як для вітчизняних, так і зарубіжних авіакомпаній. Згідно з угодою між Україною та ЄС, буде знято всі обмеження на щотижневі рейси. Аналітики очікують, що завдяки угоді на українському ринку встановляться прозорі й конкурентні відносини, від чого великою мірою виграють пасажири. Подібні угоди були підписані з країнами Західних Балкан, Марокко, Грузією, Йорданією, Молдовою та Ізраїлем.
Також варто нагадати, що в жовтні 2013 року Україна отримала першу категорію безпеки Федеральної авіаційної адміністрації США (FAA), що дозволило нашим авіаперевізникам розширити географію польотів до США, а також спростити процедуру отримання прав на польоти до Канади, Австралії та Японії.
Аналітики також зазначають, що в поточному році Україна лідирує за темпами зростання авіаперевезень в Європі. Тим більше, що в деяких країнах ЄС навіть спостерігається значне зниження повітряних пасажирських перевезень. Зокрема, авіапотік зменшився в Іспанії — на 3,6%, на Кіпрі — 17,5%, в Естонії — 13,8% і в Греції — на 5,2%. Водночас пасажиропотік через аеропорти України в січні-жовтні 2013 року збільшився на 5,9% порівняно з аналогічним періодом 2012 року — до 12,945 млн пасажирів.
За даними Міністерства інфраструктури України, за звітний період обслужили 10,89 млн пасажирів у міжнародному сполученні, 2,055 млн — на внутрішніх лініях.