П’ять способів уникнути сплати податку з грошових переказів назвали учасники ринку
23 травня 2013 Міністерство доходів і зборів розмістило на своєму сайті роз’яснення про те, що грошові перекази, отримані громадянами України на поточні або карткові рахунки з джерелом походження за межами країни, підлягають оподаткуванню. Ставка податку – 15%, якщо місячний дохід менше десятикратного розміру мінімальної зарплати (11470 гривень), і 17% – якщо більше. Про це нагадує видання Forbes. При цьому податківці посилаються на п. 170.11 ст. 170 Податкового кодексу. Як пояснили Forbes в Міндоходов, оподаткування поширюється і на грошові перекази, отримані з-за кордону за системами грошових переказів, аналогічним Western Union і MoneyGram, які працюють без відкриття банківського рахунку.
За словами учасників ринку, є як мінімум п’ять способів уникнути сплати цього податку
1.Платіжні картки в банку-нерезидента
Якщо відправник грошей проживає в іншій країні офіційно, він може відкрити в банку країни проживання картковий рахунок, який управляється кількома платіжними картами. Одна з них передається особі, яка перебуває в Україні і може знімати гроші в місцевому банку або використовувати карту для розрахунків в торгових мережах
2.Кредит від нерезидента
Якщо мова йде про великий грошовий переказ, наприклад, більше 50 000 євро, то має сенс перераховувати гроші в Україну за договором позики. При оформленні договору позики валютний грошовий переказ не вважатиметься доходом».
3.Віртуальний рахунок
Особи, які оперує великими сумами, стануть частіше використовувати альтернативні платіжні системи та офшорні банки. Формально для цього необхідно отримати індивідуальну ліцензію Нацбанку. Але перевірити її наявність на практиці регулятору вельми проблематично. Процедуру реєстрації та ідентифікації при цьому можна провести, не виїжджаючи з країни – по Skype. Крім того, здійснювати грошові перекази можна з використанням різних міжнародних платіжних систем.
4.Дорожні чеки
Для тих, хто збирається перераховувати в країну відносно невеликі суми, підійдуть дорожні чеки. Наприклад, American Express іліTravelex (чекіVisa Interpayment, Thomas Cook Mastercard).
5.Чорний ринок
Ті з них, хто працює в інших країнах неофіційно, будуть частіше ризикувати, передаючи гроші через знайомих, провідників або кур’єрів.
За матеріалами itexpert.org.ua