Причини провалу Болонської системи в Україні озвучив професор Рафаель Бірман
Входження України в єдиний освітній простір Європи гальмують відсутність університетської автономії, корупція і встановлювані Міносвіти правила. Таку думку в інтерв’ю ZN.UA висловив професор Рафаель Бірман, керівник проекту “Німецькі європейські студії”, здійснюваного Єнського університету ім. Ф.Шиллера спільно з Національним університетом “Києво-Могилянська академія”.
“В Україні почався процес інтернаціоналізації. І, оскільки немає університетської автономії, він нерозвинений. Характерна особливість всіх пострадянських країн — патерналістське мислення. Всі чекають, щоб їм хтось сказав, що вони повинні робити. І дуже мало власної ініціативи почати процес реформування”, – відзначив Бірман, коментуючи невдале впровадження Болонської системи освіти в Україні. Ще однією великою проблемою, за його словами, є корупція.
“Так само, як в економіці європейські компанії не хочуть співробітничати з Україною через корупцію, так і в освітній сфері українські виші не є привабливими”, – підкреслив він.
Крім того, професор вважає “гальмом” інтеграції України в європейський освітній простір правила, які встановлює міністерство освіти для університетів.
За матеріалами dt.ua