Про що мріють наші депутатки, знає Інститут світової політики
ІСП представив інтернет-виставку карикатур, присвячених гендерній тематиці
Інститут не помилився в одному: виставка карикатур краще за будь-які слова привертає увагу до проблеми гендерної нерівності. Україна посідає лише 64 місце (серед 135 країн світу) за показником дотримання гендерних прав. Щоб переконатися у цьому, не треба жодної статистики. Наприклад, цією весною, коли за два дні випало опадів на два місяці, всі українці побачили, хто в нашій країні виконує найбруднішу та найважчу роботу. Підказка: це не трактори! Але, якщо хочете, трохи цифр…
У рамках проекту «Глобальний віртуальний форум жінок-лідерів» Інститут світової політики вже презентував відеоролик «Жіноче обличчя влади». За зібраною інформацією, жінки в Україні становлять 54 % населення та 65 % виборців. У Верховній Раді їх менше 10 %, тоді як у селищних радах – більше половини. При цьому, обіймаючи найменш оплачувані та найменш престижні посади, жінки ще й отримують майже на 30 % менше від чоловіків. Не кажучи про значно більший обсяг домашньої роботи й інших жіночих «обов’язків». Наприклад, навіть жінки, які працюють, присвячують вихованню дітей удвічі більше часу, ніж безробітні чоловіки.
Великі європейські компанії вважаються неповноцінними, якщо серед їхнього керівництва немає жінок. Адже нікому представити та захистити інтереси значного прошарку працівників. І можемо скільки завгодно милуватися кількамісячними немовлятами, які з’являються у залах Європарламенту (наприклад, донькою депутатки Ханни Даль), але в нашій Верховній Раді ми навряд чи скоро побачимо схожу картину. Хоча депутатки минулого скликання жартома вирішили попросити Литвина переробити принаймні одну «курилку» на «материнську» кімнату, але ж хто буде старатися заради кількох народних обраниць? Тому поки що милуємося карикатурами від українських художників Марини Туровської, Костянтина Казанчева й Олексія Кустовського та мріємо про жіноче щастя: комусь воно мариться у вигляді довгоочікуваного депутатського портфеля, а комусь – і президентського крісла. До речі, майже 30 % українських жінок відчувають у собі потенціал для політичної кар’єри, заважають лише дрібниці – Kinder, Küche, Kirche. Більше – на сайті Інституту світової політики.