Попит на оренду житла зростає у столиці, а іпотека завмерла
Попит на оренду житлової нерухомості в Києві минулого місяця зріс у кілька разів. Тим часом механізм іпотеки сьогодні майже не використовується під час купівлі житла на первинному ринку
Серпень – це традиційно пік укладання довгострокових угод на оренду житла, зазначає Finance.ua.
«Та культура надання послуг у сфері оренди нерухомості вкрай низька. Багато хто відмовляється селити переселенців з Донецької, Луганської областей. Відмовляють у реєстрації квартирантів, якщо їм треба віддати дитину в школу чи садок, отримувати виплати. Річ у тому, що ринок оренди – сірий. І орендодавці не хочуть втрачати свій прибуток». – пояснив керуючий директор ARPA RealEstate Михайло Артюхов.
Усе ж, за його словами, власникам квартир доводиться йти назустріч орендаторам. «Річ у тому, що зараз – найкраща пора для орендодавців. Це сезон, під час якого їм найлегше здати квартиру в оренду. І цей момент не можна втрачати. Приміром, якщо розглянути студентів – у них питання житла стоїть зараз, їм треба його вирішити до початку навчання. І як тільки вони розселяться, ця категорія орендаторів піде з ринку», – зауважив експерт.
Участь іпотеки при покупці житлової нерухомості становить лише 2% від загального числа угод. Про це на прес-конференції повідомила директор City Development Solutions Ярослава Чапко, передає Svodka.net.
Директор департаменту інвестицій та продажу компанії «Ліко-Холдинг» Лариса Ломакіна пояснює, що високі процентні ставки (на рівні 25% річних) змушують покупців розглядати інші схеми придбання житла.
«Банки сьогодні не працюють на ринку нерухомості», – сказала вона.
Разом з тим, за словами директора компанії «Граніт-Плюс» Лариси Шевчук, це не означає, що банки повністю виключені з процесу. Так, між банком і девелопером можуть існувати партнерські програми, при яких забудовник на перших порах бере на себе зобов’язання компенсувати процентну ставку на 4-5%.
Ярослава Чапко зауважує, що, незважаючи на кризу, попит на нове житло показує стійку динаміку зростання. Цьому деякою мірою посприяли переселенці з Донбасу.
Головним інструментом угод виступає розстрочка, яка може бути встановлена на рівні 0% за умови першого внеску в 50% від вартості житлової площі.
За матеріалами ua-ekonomist.com