Попов уже готовий до колапсу
Кияни дотепер із завмиранням серця згадують березневий снігопад, що на кілька днів паралізував життя в столиці. Відповідно до заяви віце-прем’єр-міністра Олександра Влкула, збиток від снігопадів в Україні сягає кількох десятків мільйонів гривень. Що ж чекає нас майбутньою зимою, яка вже не за горами?..
Безумовно, маючи свіжий досвід ліквідації наслідків аномального снігопаду в ніч із 22 на 23 березня 2013 року, столична влада (як і органи місцевої влади по всій країні) заздалегідь зайнялася підготовкою до майбутніх холодів, щоб у разі потреби бути якнайкраще готовими до подібних капризів погоди. Оскільки ще далеко не досягнутий рівень технічної оснащеності, коли кияни взагалі перестануть відчувати дискомфорт від розгулу стихії, закупівлі нової снігоприбиральної техніки можна тільки вітати: адже її відсутність у потрібний момент узимку принесе набагато більше збитків, ніж економія на її придбанні.
Трохи статистики. Ще в 2010 році у Києві налічувалося майже три сотні одиниць снігоприбиральної техніки: 104 розкидувача солі, 98 снігоочисників, 14 снігозавантажувачів, 32 навантажувача посипкових матеріалів, 50 тракторів з очисним устаткуванням. У березні 2013 року зі снігопадом у 3-мільйонному місті боролися лише 253 одиниці техніки, включаючи БТРи президентського полку. При цьому одній лише Комунальній корпорації «Київавтодор» бракувало до нормативних значень 105 одиниць снігоприбиральної техніки й 60 одиниць солерозкидувальної техніки.
Для порівняння: у 12-мільйонній Москві зі сніговою стихією в минулому й поточному роках боролися 13400 снігоприбиральних машин, у Нижньому Новгороді (населення 1,3 млн чол.) — 255 снігоприбиральних машин, у Челябінську (населення 1,1 млн чол.) — 130.
Як повідомив глава Київської міської державної адміністрації Олександр Попов в інтерв’ю газеті «Сегодня», міська влада розраховує придбати снігоприбиральну техніку в лізинг: «…у нас зараз триває конкурс на визначення лізингової компанії. Ми пропонуємо почати поставляти техніку вже зараз, а гроші повернемо через півроку. На таких умовах важко знайти партнера, але ми сподіваємося це зробити. Тому в січні-лютому, можливо, кілька одиниць серйозної техніки зможемо одержати». Саме лізинг допоможе забезпечити доукомплектування снігоприбирального парку при дефіциті коштів на даний момент
Водночас, за словами мера, великого дефіциту в снігоприбиральній техніці у місті вже немає. КМДА масово уклала договори з київськими підприємствами, які готові у разі потреби за оплату надати мерії допомогу. За словами Олександра Попова, ЖЕКи, «Київавтодор» і місто мають зараз у своєму розпорядженні 800 одиниць техніки. Цього року КМДА вже придбала 20 невеликих тракторів, які можуть працювати в умовах міжквартальних проїздів і двірських територій, та передала їх «Київзеленбуду»
Однак наявність достатньої кількості снігоприбиральної техніки — це тільки половина справи. Не менш важливими є організація її цілодобової роботи, наявність змінних трактористів, водіїв, бригад ремонтних майстерень, оперативне виведення на вулиці техніки державних і приватних підприємств, з якими укладені відповідні договори. Варто подбати також про бронетранспортери, які зможуть витягувати зі снігу на міських вулицях застряглі автомобілі.
Тому в рамках підготовки до зими в столиці проведені навчання, на яких опрацьовувалася взаємодія різних підрозділів, починаючи від одержання інформації про несприятливу ситуацію й завершуючи роботою всіх до цього причетних, включаючи промислові підприємства з їхньою технікою.
Тепер Олександр Попов твердо впевнений, що ситуація, яка мала місце у березні 2013 року, вже точно не повториться: «Ми вчасно обмежимо в’їзд вантажного транспорту в місто, тим більше що для нього є близько 40 місць відстою на під’їздах до Києва. Також відпрацьована до дріб’язків робота зі збирання снігу».