Попов подарував росіянам мільйон гривень із київського бюджету
На цей мільйон російсько-українська агенція буде піарити Київ у форматі кофі-брейку
Як повідомляють «Наші Гроші» з посиланням на «Вісник державних закупівель», 19 вересня Департамент економіки та інвестицій КМДА уклав договір із ТОВ «Пі Ар Пі» на «послуги з покращення міжнародного іміджу Києва». Вартість послуг було оцінено у 950 тисяч гривень, що будуть виділені з міського бюджету.
Згідно з договором покращувати імідж Києва «Пі Ар Пі» буде наступним чином:
– до кінця року мають бути створені та розміщені в одному спеціалізованому зарубіжному виданні рекламні матеріали про українську столицю та її інвестиційні проекти;
– протягом того ж терміну будуть організовані «до трьох міжнародних заходів із метою покращення інвестиційної привабливості Києва» (з орендою приміщення, забезпеченням кофі-брейків і фуршетів, меблів і техніки та технічного персоналу для обслуговування, розробленням презентаційних матеріалів та інформуванням ЗМІ).
За інформацією «Наших Грошей», фірма «Пі Ар Пі», що займеться цією важливою справою за бюджетні гроші, була заснована у червні 2011 року киянкою Наталією Попович. Згодом співвласником агенції стала російська фірма «Піар Нетворк». Таким чином, мимоволі виникає пікантний момент: поки вся Росія креативить страшилки про катастрофічне майбутнє України у Європі, фірма з російським же капіталом ладиться піарити ту ж саму Україну в плані «інвестиційної привабливості».
Ще пікантніше у цих розкладах виглядає сам намір КМДА рекламувати Київ у якості інвестиційно привабливого місця. Особливо зважаючи на вельми сумнівну легітимність нинішньої Київради, без якої, як нас уже котрий місяць переконує столична влада, у Києві і вода не освятиться. Таким чином, якщо КМДА не лукавить і контракт із «Пі Ар Пі» не є примітивним відмиванням грошей, перед російсько-українською фірмою стоїть фактично непосильне завдання. Вона повинна загітувати іноземних інвесторів укласти гроші у місто, де орган, що начебто вирішує всі-всі питання (й інвестиційні у тому числі!), втратив свої законні повноваження ще у червні місяці й тепер збирається насилу раз на два місяці, і то – з величезним скандалом! Та за таку роботу і десяти мільйонів мало!
Проте, можливо, ми занадто драматизуємо ситуацію. Врешті-решт, щоб видати «Пі Ар Пі» мільйон гривень із київського бюджету, ніяка Київрада не знадобилася. Ось коли треба вчасно ввімкнути опалення або видати бюджетникам муніципальні надбавки – тут вона конче потрібна (згадаємо, як на минулому тижні Галина Герега лякала Київ холодними батареями). А фукнути гроші на інвестиційний піар і без неї можна. То, може, і з самими інвестиціями (якщо вони раптом з’являться) Попов якось справиться самостійно.
Утім, навіть якщо дурнів серед іноземних інвесторів не знайдеться, київська влада все одно не збідніє. Ось ДАІ вже запропонувала Попову зробити в’їзд до центру Києва платним – принаймні у денний час. А також запровадити парковки на газонах, де «будуть установлені решітки, що захистять газони від коліс автомобілів». А там, де газонів не вистачить, створити парковки прямо на тротуарах – там, де це «не буде заважати руху пішоходів». Якщо уявити, скільки грошей можна буде зібрати із «зарешітчаного» центру, стає зрозуміло – мільйон, профуканий Поповим на піар, окупиться сторицею, причому моментально. І дуже можливо, що для реалізації цього дотепного плану Київрада знову не знадобиться – це ж не надбавки вчителям виплачувати і не опалення городянам вмикати. Треба буде – і без неї впораються.