Політики брешуть про золотовалютні резерви
Потреба України в золотовалютних резервах поступово знижується, тому сьогоднішній їхній обсяг (20 млрд доларів) достатній для підтримки стабільності національної валюти й вітчизняної економіки в цілому
Про це заявив Валерій Литвицький, керівник групи радників глави НБУ.
«Потреба в резервах для вирівнювання курсу скорочується. Торік (2012 – прим. ред.) ми на валютні інтервенції витратили понад 6 млрд доларів, а цього року (2013 – прим. ред.) – 3,1 млрд доларів, у два рази менше», – підкреслив експерт. За його словами, багато політиків досить часто дозволяють собі спекулювати на темі золотовалютних запасів. Зокрема, мова йде про деякі заяви, у яких стверджується, що резерви за останні два роки скоротилися в 2 рази. «Валютні резерви склали на 1 січня 2012 року 31 млрд доларів, зараз вони становлять більше 20 млрд доларів. За 2012 рік резерви скоротилися з 31 млрд до 24 млрд, і за минулий рік – з 24 млрд до майже 21 млрд 10 млрд за два роки, – це навіть не 50%, а 30%. Яке дворазове падіння резервів? Немає такого», – відзначив Валерій Литвицький.
Експерт акцентував увагу на тому, що сьогодні в економістів усього світу немає однозначної позиції щодо оптимальної величини золотовалютних запасів. «У нас були роки, коли резерви були 4 млрд, і, проте, у нас відносно стабільний був курс… Резервів треба мати стільки, скільки потрібно. Якщо багато, курс можна надлишково зміцнювати, якщо мало – може бути девальвація, але в нас виявилося їх достатньо. Ми виконали всі зобов’язання, в 3 рази більше заплатили боргів цього року, ніж торік, крім того, оплатили борги 2008-2009 рр. И закінчили рік на рівні 20 млрд доларів», – сказав Валерій Литвицький.
это благодаря таким советникам экономика страны в штопоре?