Підвищились мінімальні ціни на цукор
Кабінет Міністрів затвердив ініційоване Міністерством аграрної політики та продовольства підвищення мінімальних цін на цукор на 1%, або на 44,99 грн — до 4,723 тис. грн/т порівняно з попереднім періодом, на цукровий буряк — на 1,6%, або на 5,45 грн — до 343,55 грн/т.
Згідно з повідомленням Мінагропроду, зазначений рівень цін був прийнятий на 2014/2015 маркетинговий рік (вересень 2014 року — серпень 2015 року, МР) постановою Кабінету Міністрів «Про держрегулювання виробництва цукру та цукрових буряків».
Разом з тим, виходячи з потреб внутрішнього ринку, на наступний МР Кабмін знизив квоту на поставки цукру на внутрішній ринок (квота «А») з діючої 1,826 млн т до 1,811 млн т.
Як зазначають урядові аналітики, такий рівень цін забезпечить беззбитковість виробництва цукрових буряків та цукру. Крім того, у профільному Міністерстві впевнені, що ці заходи сприятимуть стабілізації виробництва цукрової сировини та цукру, задоволенню внутрішньої потреби держави в цукрі, регулюванню внутрішнього ринку та створенню реальних передумов для оптимального функціонування галузі.
Мінімальна ціна на цукор встановлюється щорічно, так само, як і граничний розмір квот на поставку цього продукту на внутрішній ринок, на виконання Закону України «Про держрегулювання виробництва і реалізації цукру».
Враховуючи науково обґрунтовану норму споживання цукру на душу населення на 2014/2015 МР цей показник встановлено на рівні 38 кг, таким чином, загальний обсяг споживання на цей період становить 1811 тис. тонн.
За прогнозами Мінагропроду, виробництво цукру в 2013/14 МР становитиме 1,3–1,5 млн т, що повністю покриє внутрішню потребу завдяки рекордним для країни перехідним запасам. Попередні два роки в країні спостерігалося перевиробництво цукру: при обсязі внутрішнього споживання цього продукту на рівні 1,8–1,9 млн тонн на рік у 2011 році було вироблено 2,3 млн тонн, а в 2012 році — 2,1 млн тонн.
«Вироблений обсяг разом з перехідними залишками дозволив не лише забезпечити внутрішнє споживання цукру на рівні раціональної норми — 38 кг на людину, але й сформувати значні перехідні залишки на кінець маркетингового періоду (889 тис. тонн, що відповідає шестимісячній потребі)», — зазначає директор департаменту розвитку реального сектору економіки Міністерства економічного розвитку і торгівлі Олег Пендзин.