«Пасивні будинки» з’являться в Україні
22 жовтня 2013року відбулося підписання Договору про співробітництво між Європейським Економічним Сенатом (ЄЕС) і Конфедерацією будівельників України (КСУ).
Метою підписання договору є залучення іноземних інвестицій у країну й впровадження європейських стандартів ведення бізнесу в будівельній сфері України. У рамках договору про співробітництво Конфедерація ставить перед собою метою обмін досвідом з Європою в питаннях законодавства й податків.
Експерти відзначають, що договір дозволить українським компаніям розширити свої можливості роботи на європейських будівельних ринках (загальний обсяг будівельного сектора становить 550 млрд дол. США). Також меморандум відкриває доступ українським будівельним компаніям до європейських фінансових ринків (це припускає доступні кредити під 3–8% річних).
На підписанні договору експерти ЄЕС констатували, що будівельна сфера України має величезний потенціал розвитку й має всі передумови, щоб найближчим часом стати локомотивом української економіки. Адже підвищення рівня життя населення — основний лейтмотив підписання Угоди про асоціацію з ЄС, а для цього потрібно розвивати житловий фонд і співвідносити його з європейськими стандартами (22 кв. метра житла на одного українця, у той час у Європі — 37–45 кв. метрів).
Планується, що Європейський Економічний Сенат буде консультувати й знайомити українських будівельників з особливостями європейського ринку житла, а також впроваджувати комплексний підхід до економічного, екологічно чистого й енергозберігаючого будівництва, у тому числі із застосуванням технології «пасивного будинку». Енергетична концепція «пасивного будинку» спрямована на зниження видатку енергії в новобудовах в 8–10 разів.
Будівництво житлових будинків методом «пасивного будинку» уже досить поширене в Німеччині й має великий успіх у Європі.
Нагадаємо, що Європейський Економічний Сенат — незалежна організація, заснована в 1997 році, що представляє економічні інтереси різних галузей бізнесу Європи. До складу ЄЕС входить близько 300 власників бізнесу й топ-менеджерів великих компаній, а також представники різних сфер економіки, науки, політики.