Опозиція не знає, як вирішити «питання Тимошенко»
Імовірність вирішення питання про звільнення або лікування за рубежем екс-прем’єра Юлії Тимошенко до Вільнюського саміту дуже висока, але лише в тому випадку, якщо опозиція виявить готовність шукати компроміс із владою в питанні законодавчого врегулювання цього питання.
Таку думку висловив Володимир Фесенко, керівник Центру прикладних політичних досліджень «Пента». Він відзначив, що зараз жоден із запропонованих законопроектів не має шансів на прийняття, оскільки містять багато спірних моментів. Зокрема, законопроект депутата Лабунської, що пропонує дозволити ув’язненим виїжджати за кордон на лікування з одночасним звільненням від тюремного ув’язнення у зв’язку із хворобою, взагалі не витримує жодної критики.
Тому, на думку Фесенко, потрібно створити робочу групу з розробки компромісного законопроекту із представників фракції «Партії регіонів», можливо, із залученням представників Адміністрації Президента, депутатів від опозиційних фракцій. У такому випадку, на думку експерта, дуже висока ймовірність, що питання може бути вирішене до проведення Вільнюського саміту.
«Претензії зараз є до всіх трьох законопроектів, які спрямовані на вирішення «питання Тимошенко». Це претензії або з погляду шансів на прийняття, наприклад про амністію політв’язнів, поданий опозиціонерами – шансів на прийняття в нього немає, оскільки це виключно політична акція. Законопроект Міщенко неприйнятний для самої Тимошенко, оскільки, фактично, зберігає її термін ув’язнення. Законопроект Лабунської сумнівний, але є інформація, що місія Кваснєвського-Кокса підтримає такий законопроект як основу для компромісу. Але цей документ вимагає істотної доробки. Головний плюс – місія Кваснєвського-Кокса розглядає законопроект про виїзд на лікування як компроміс, тому що раніше вони наполягали лише на помилуванні», – розповів Фесенко.
Експерт відзначив, що навіть у команді Тимошенко зараз немає єдиної позиції з питання її звільнення або лікування. Фесенко нагадав, що одні представники опозиції заявляють, що приймуть будь-який компромісний варіант, що влаштує місію Кваснєвського-Кокса. Інші говорять, що вже не залишається часу для доробки якихось законопроектів і наполягають на помилуванні. Фесенко впевнений, що якщо сторони мобілізують зусилля й, все-таки будуть шукати компроміс, а не наполягати кожна на своїй позиції, то часу на рішення цієї проблеми ще достатньо.