ООН рекомендує український досвід боротьби з ВІЛ/СНІД іншим країнам
У 2013 році, вперше з 1999 року, в Україні зареєстровано зменшення кількості нових випадків ВІЛ-інфекції — на 2% порівняно з попереднім роком. А за останні роки в країні істотно знижено рівень захворюваності на СНІД. Досягти цього вдалося завдяки суворому контролю епідемічної ситуації та виконанню стратегії розширення доступу хворих українців до лікування цього захворювання. Досвід України в боротьбі зі СНІДом Організація Об’єднаних Націй (ООН) рекомендуватиме для застосування іншим країнам.
Про це заявив заступник Генерального секретаря ООН, виконавчий директор Об’єднаної програми ООН з ВІЛ/СНІДу (UNAIDS) Мішель Сідібе під час зустрічі з Міністром охорони здоров’я України Раїсою Богатирьовою.
Експерти зазначають, що за результатами 2012 року в Україні вдвічі збільшено рівень охоплення антиретровірусною терапією ВІЛ-інфікованих. Сьогодні в країні створено запас препаратів для лікування ВІЛ-інфекції. Також вдалося знизити кількість нових випадків ВІЛ-інфекції на 1,6%, у шість разів зменшено частку випадків захворювань серед молоді у віковій групі 15–24 роки, що свідчить про те, що молоді люди обирають більш безпечну модель поведінки.
«Україна є першою країною в Європі, яка здійснює суворий контроль за епідемічною ситуацією і має чітку стратегію розширення доступу до лікування. Сьогодні ми є свідками істотного зниження рівня захворюваності на СНІД, адже постійно збільшується кількість пацієнтів, які отримують необхідне лікування. Тому є всі підстави до 2015 року оголосити Україну державою, в якій народжуються неінфіковані діти», — підкреслив заступник Генерального секретаря ООН Мішель Сідібе.
У свою чергу, Міністр охорони здоров’я України Раїса Богатирьова зазначила: «Нас, європейців, не може не турбувати той факт, що Європа, в центрі якої знаходиться наша держава, все ще залишається регіоном, де епідемія ВІЛ-інфекції досі не зупинена. Тому для України, яка підписала Політичні декларації ООН з ВІЛ/СНІДу в 2006 і 2011 роках, досягнення шостої Цілі Тисячоліття, яка полягає в зупиненні до 2015 року поширення ВІЛ/СНІДу, є одним із найважливіших державних пріоритетів».
Если нас ставят в пример для подражания в других странах, то это означает, что МОЗ 100 % качественно выполняет работу по борьбе с ВИЧ/СПИД. Похвала со стороны – это повод гордиться. А еще это шанс искоренить эту проблему в будущем.
Смотрите, если будет такая тенденция и дальше, то мы сможем через пару лет значительно снизить уровень заболеваемости. Если как утверждает статистика, процент случаев заражения ВИЧ падает, а процент людей, получающих терапию растет, то скоро все больные смогут быть обеспечены препаратами, поддерживающими иммунную систему в порядке. А значит и сократиться количество смертности от развития СПИД. Эффективная работа МОЗ позволит нам победить эту “чуму” двадцатого века.