Обережно! Комарі розносять паразитів, що мігрують тілом
Цьогорічну кількість комарів та їхню особливу активність пояснюють сприятливими погодними умовами. Саме пізня весна, часті дощі, а також вдосталь тепла і вологи посприяли успішному розвитку комариних личинок, кажуть експерти. Втім, вони роблять оптимістичний прогноз – на кінець липня-початок серпня комах мало би уже поменшати.
На Львівщині за перше півріччя 2013 року зареєстрували два випадки дирофіляріозу. Це небезпечне захворювання, яке переносять комарі, вразило двох жителів у Пустомитівському та Бродівському районах.
Водночас, як повідомили IA ZIK у ГУ Держсанепідслужби у Львівській області, у Пустомитівському та Бродівському районах цього року зареєстрували два випадки дирофіляріозу – захворювання, яке поширене серед тварин, але останнім часом в Україні почастішали його випадки і серед людей. Воно спричиняється тонким ниткоподібним паразитом, який може досягати до 30 см у довжину і локалізується переважно у підшкірній клітковині. У зараженому організмі тварини паразити досягають статевої зрілості і за добу народжують до п’яти тисяч личинок, які циркулюють у крові.
Тварина від тварини і людина від тварини заражаються через укус комара. Безпосередньо від тварини людина заразитися не може, небезпеки для оточуючих хворий також не становить. Зараженню дирофіляріями піддаються люди різного віку, зазначають у СЕС. В організмі людини паразит росте повільно і досягає досить великих розмірів приблизно через шість місяців.
Першими симптомами захворювання є хвороблива, можливо рухлива пухлина (ущільнення), у місці локалізації якої відчувається свербіж, біль і печія. Також характерний симптом – міграція паразита під шкірою до 30 см за добу. Може спостерігатися головний біль, слабкість, нудота, підвищена температура тіла. Дуже часто вражається орган зору: шкіра повік, кон’юнктива, очне яблуко. Цікаво, що переважає правобічна локалізація, особливо при ураженні очей, обличчя і рук. В усіх випадках необхідне хірургічне видалення паразита.
За матеріалами zik.ua