Новий податок на нерухомість «зарубали»
Депутати провалили голосування стосовно змін до Податкового кодексу України, що передбачав нові податки на житло
Щось у лісі здохло – хочеться добрим словом пом’янути вітчизняний парламент, який сьогодні відхилив законопроект про внесення змін до Податкового кодексу. Ця новина, про яку зранку повідомило видання «ГолосUA», стала однією з не багатьох добрих новин, бо у документі було багато «цікавенького», що стосувалося кожного з нас.
Наприклад, у проекті закону було положення про те, що кожного року оцінювати майно змусять… будь-якого українця!
Тобто, якщо у вас є квартира, машина, дача – щороку маєте викликати оцінщиків. Цікаво – так звана «оціночна вартість» не має жодного відношення до справжньої ринкової вартості майна. А це що означає? Що цими цифрами можна буде маніпулювати, як завгодно.
Заради справедливості треба сказати, що у законопроекті було і декілька непоганих положень – наприклад, щодо звільнення від податку на нерухомість дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківської опіки, дитячих будинків сімейного типу. От якби ці моменти внести в окремий документ, то за нього і голосувати було б не соромно.
Выскажу контраверсийную мысль – жаль, что провалили. Объясняю – если народ желает отказаться от олигархической моедли управления в стране, в таком случае, содержание своей страны надо взять на себя. Если в стране бюджетообразующие налоги: НДС, акциз и частично налог на прибыль корпораций- тогда не надо удивляться тому, что “Большие Пацаны” всегда, при любой власти, могут договорится с государством. Как говорится, “тот, кто девушку обедает – то ее и танцует”. А налог на недвижимость, в Германии, например, составляет до 90% налоговых поступлений в федеральные земли. Народ платит в местный бюджет – и с местного начальства, на выборах, спрашивает.
Кроме того, существует и методическая проблема. Без “Единой методики определения рыночной стоимости недвижимости” – в этом вопросе будет процветать как коррупция, так и не защищенность граждан. Например, при сносе их жилья в интересах государства. Это я вам говорю, как оценщик с более чем 10-и летним стажем.
Оцінювачі подали на суд стосовно Постанови КМУ №231, де йдеться про оціночну вартість,яку вони хотять затвердити і провести її всюди, щоб потім засталяти людей стягувати податок не по площі, а по оціночній вартості. оцінювачами якої стануть їхні ж фірми
А что, “благодаря” партии регионов у нас дети тоже стали налогоплательщиками???