Нові ринки збуту отримає Україна завдяки зниженню тарифних бар’єрів
Підписання Угоди про асоціацію між Україною і Європейським Союзом, і передбачена Угодою гармонізація українського законодавства, зокрема, що стосується стандартів і вимог до безпеки продукції, дозволить підприємствам-представникам вітчизняної сільськогосподарської галузі значно розширити ринки збуту своєї продукції, відзначив директор департаменту європейської інтеграції Міністерства економічного розвитку й торгівлі України В’ячеслав Цимбал.
Він відзначив, що вже зараз велика кількість українських аграріїв конкурентоспроможна, тому тотальної заміни вітчизняної сільськогосподарської продукції імпортною, після підписання Угоди про асоціацію й створення зони вільної торгівлі, не відбудеться.
«Торгівля відбувається динамічно, але якщо говорити, що, наприклад, у сільськогосподарському секторі вітчизняні товари будуть замінені на імпортну продукцію, то, на мій погляд, не потрібно цього побоюватися. У нас є певні традиції, у нас є своя ніша на ринку. Головна мета цієї Угоди – розширити ринки збуту завдяки зниженню тарифних бар’єрів для нашої продукції, експортованої в тому числі, у ЄС», – відзначив експерт Міністерства.
В’ячеслав Цимбал упевнений, що після підписання Угоди й проведення роботи з гармонізації українських стандартів, якість вітчизняної сільськогосподарської продукції буде поступово підвищуватися до європейського рівня, що у свою чергу, відкриє перед українськими аграріями ринки, як країн ЄС, так і інших країн, які визнають стандарти Євросоюзу.
«Європейський ринок має свої стандарти й для того, щоб вийти на цей ринок, відповідати рівню безпеки й технічних умов, нам необхідно провести необхідні зміни й у технічному регулюванні й у вимогах з безпеки продукції. Це дасть можливість не тільки на внутрішньому ринку підвищити якість і безпеку товарів, але й дозволить вийти на інші ринки, не тільки на європейські, але й на ринки інших країн, що приймають стандарти ЄС», – підкреслив він.