Німці продемонстрували свій погляд на Другу світову війну. Багато кому не сподобається
Директор телеканалу «Мега» оголосив про намір показати українському глядачеві скандальну картину «Наші матері, наші батьки»
Ще весною по двох німецьких телеканалах показали трисерійний фільм Філіпа Кадельбаха про те, як склалася доля п’яти «правильних» чесних німців під час Другої світової війни. «Фільм мав показати тих представників арійської раси, які лишилися «наївними та морально бездоганними», незважаючи на пекло, котре їм довелося пройти», – сповістив аудиторії продюсер Ніко Хофманн. Але його переконання вже не розділили у Міністерствах іноземних справ Росії та Польщі. Російське представництво логічно зауважило, що окремі «погані» дії російських солдат не можна порівняти з усіма масовими звірячими вчинками німецьких окупантів. Однак український канал, що спеціалізується на показах історичних кінострічок, упевнений, що ми готові подивитися правді у вічі.
Що маємо в результаті? Справді чудову історію про відважних антифашистів, яким просто не пощастило народитися в Німеччині. Дружба з євреями, допомога польським партизанам, один із героїв навіть застрелив власного командира… На тлі всього цього – жорстокі поляки, німці, які розстрілюють людей без суду та слідства, ґвалтують жінок на кожному кроці, одним словом – виробляють казна-що. Можна навіть подумати, що бідні та чесні німці просто вимушено вбивають російських солдат.
Чи мали місце всі ці події? Впевнено можна сказати, що так. І російські, і українські, і польські солдати виявляли жорстокість до німецьких окупантів (останнє слово тут ключове). Радянські кінострічки теж мають перекіс у той самий бік, що й «Наші матері, наші батьки». Німецький фашист у наших фільмах – завжди жорстока, тупа істота (принаймні так знімали до тих пір, доки не пом’якшало ставлення до спільної історії). Перших німців із більш-менш «людським» обличчям можна побачити хіба що у «Сімнадцяти миттєвостях весни». Сьогодні російські фільми мають ще реалістичнішу спрямованість. А от Філіп Кадельбах немовби вирішив зняти радянське кіно навпаки. Не дивно, що фільм дуже популярний у Німеччині. Це ніби виправдання того звірства, за яке більшість німців і досі відчуває провину. Але відповідь нашого МЗС, вочевидь, не забариться.
Хм. Немцы, видимо, просто устали от груза ответственности за преступления второй мировой. А режиссер верно почувствовал это настроения. Давай ка, подумал он, переложим хоть часть ответственности за зверства фашизма, ну хоть на поляков, хоть на русских. Вот, правда, смелости у него не хватило показать евреев, совершающих зверства против наивных, голубоглазых гитлеровцев )))
Кстати, 17 мгновений, сняли 50 (!!!) лет назад! Так что вменяемых немцев советское тв начало показывать чуть-чуть раньше “прозревших” немцев )))