Нестабільна земля. Де у Києві небезпечно жити
Земна кора під столицею «порізана» георозломами.
«Ми проаналізували космічну зйомку Києва, зроблену фахівцями НАСА. Розломи в корі пролягають на глибині 3-4 і 15-18 км. Такі є під будь-яким великим містом, завжди є зони найбільш напружені під землею і менше, і це треба враховувати при детальному плануванні територій », – пояснює один із розробників Генплану Києва Микола Романець.
За його словами, плита, яка знаходиться на лівому березі на глибині 20 км, потроху рухається вправо; та, що праворуч, «наїжджає» на неї. Причому ця межа йде приблизно по Дніпру, і в багатьох місцях – по місту. У точках перетину ліній розломів вище ймовірність рухів цих плит, через що можуть з’явитися зсуви, що провокують техногенні катастрофи.
Найбільш небезпечними ділянками фахівець вважає Лису гору, район, розв’язку на Московській площі, Куренівку, Поштову площу, на лівому березі – Сухі гори, район Биківнянських могил і ДВРЗ . Всі ці місця містобудівники рекомендують освоювати вкрай обережно, адже крім розломів на глибині, ситуація ускладнюється ще й рухливими київськими грунтами, і безсистемною забудовою в останні роки.
У столиці зсувонебезпечні зони займають 4,3 тис га (5,5% від всієї площі міста). А п’ятій частині території міста (18,3 тис. га) загрожує можливе підтоплення не тільки під час паводків, але навіть при тривалих зливах. Такі дані наводилися на містобудівній раді при розгляді екологічного розділу Генплану Києва.
Нагадаємо, що нещодавно консалтингова компанія SV Development оприлюднила рейтинг найнебезпечніших будинків Києва.
За матеріалами svdevelopment.com