НБУ визначився зі списком комерційних банків, які варто закрити
Національний банк збирається вивести з ринку такі два великі банки, як: “Златобанк” та “Всеукраїнський банк розвитку”, що належить Олександру Януковичу
Про це повідомляє газета “Капітал“, яку пов’язують з минулою владою, з посиланням на неназваного банкіра, близького до керівництва регулятора.
За інформацією, до банків, які треба закрити Нацбанк відносить “Златобанк” та “Всеукраїнський банк розвитку”, що належить Олександру Януковичу.
До того ж у список увійшли не такі великі банки: CityCommerce Bank, “Піреус Банк”, “Марфін Банк”, “Банк Камбіо”, “Юнисон Банк”, який пов’язаний з колишнім міністром Олександром Клименком, “Омега Банк”, “Легбанк”, “Астра Банк” і ще кілька структур. Офіційні причини прийдешнього виведення з ринку банків – їх участь у відмиванні грошей і неплатоспроможність.
Водночас Фонд гарантування вкладів, який займається неплатоспроможними банками, наявність такого списку заперечує.
“Можливо, є перелік проблемних банків, але виходячи з міркувань банківської таємниці, ми не можемо їх назвати. Як тільки рішення про визнання неплатоспроможним якогось банку приймуть, повідомимо про це на нашому сайті”, – розповіли в прес-службі фонду.
Нагадаємо, що з початку цього року НБУ і Фонд гарантування вкладів закрили вже 26 банків.
Як повідомляв iPress.ua, 13 жовтня міністр фінансів України Олександр Шлапак повідомив, що уряд поповнить Фонд гарантування вкладів на 10 млрд гривень.
Глава мінфіну пояснив, що перед цим “був проведений стрес-тест групи 15 найбільших банків України, результати якого показали необхідність докапіталізувати близько 56 млрд грн”.
Він зауважив, що ці банки можна розбити на три групи: державні, з іноземним капіталом, а також великі комерційні банки України.
Державні банки: “Ощадбанк”, який зазнав великих втрат у Криму, “Укрексімбанк” та “Укргазбанк”, зазначив міністр, докапіталізує уряд. Інша група – це банки з іноземним капіталом, у тому числі російським.
29 вересня Фонд гарантування вкладів фізичних осіб ввів тимчасові адміністрації в банках “Порто Франко” (Одеса) і “Демарк” (Чернігів), які напередодні Національний банк України визнав неплатоспроможними.
За матеріалами ipress.ua