Національна гвардія розпочала запис до миротворчого контингенту
Призначено голову ВМК і робочу групу, яка записує до контингенту учасників
Як вже повідомлялось, ініціатори створення Національної гвардії та Внутрішнього миротворчого контингенту (ВМК) провели круглий стіл. В заході взяли участь представники близько двох десятків організацій, причому деякі з них були протилежні за ідеологією. Тож дискусія мала формат круглого столу, хоча краще було б її назвати установчими зборами.
Досить швидко вияснилося, що більшість ГО та рухів об’єднує намір припинити насильство в країні. І, хоча дехто мав окрему точку зору щодо того, як цього досягти, збори зійшлися на думці, що примирити супротивні сторони зможе лише потужні масова миротворча організація. Зрозуміло, що зробити її такою можна, лише об’єднавши зусилля. А тому більшість представників ГО підійшли до проблеми діловито, коротко описуючи власний потенціал і можливий внесок в спільну справу.
За словами очільника ГО “Каскад” Сергія Розумовського, в результаті протистояння країна опинилася не лише на порозі розвалу, а й геноциду народу. “Небезпека настільки серйозна, – підкреслив він. – Що ми маємо бути готовими діяти спільно з будь-якою силою, котра допоможе покінчити зі свавіллям”.
Розумовський повідомив, що його організація складається з ветеранів-спецпризначенців і молоді. Досвід перших і енергію других він запропонував вякості внеску в спільну справу.
Представник ГО “Українська служба порятунку” і “Police” Павло Диба повідомив про правозахисну та навчальну діяльність своїх організацій. Зокрема, їхні активісти патрулюють вулиці Києва, надають правових захист, навчають волонтерів надавати медичну допомогу учасникам протестів на Майдані. Диба закликав лідерів інших ГО підтримати ініціативу Національної гвардії, зазначивши, що надасть свої ресурси в розпорядження ВМК.
Кулик, очільник Штабу національного спротиву прийшов на кругий стіл сам і привів свого 14-літнього сина. За його словами, після підпалу Будинку профспілок минулої ночі Штаб фактично перестав функціонувати. Кулик представив кілька організацій, зокрема, “Дорань”, яка складається з колишніх бойових офіцерів та сотню Майдану “Яремча”. Всі вони також виявили готовнітсь взяти участь у ВМК.
Ідею створення контингенту також підтримали Центральний провід УПА, Антикорупційне бюро України, ініціатива “Електронний уряд”, народни йдепутат України 3 скликання Пересунько та інші. Щоправда, дехто, наприклад, представник Київського військового товариства “Витязь”, висловив сумніви, чи є в ініціаторів чіткий план дій.
Не обійшлося без суперечок і навіть відвертого тролінгу. Зокрема, дуже старалися представник “Казачьего оплота” та його супровід. Один з них взявся доводити, що Україна не летить на космічному кораблі десь у космосі, а тому руські – наші брати. Проросійському оклезі вдалося затролити аудиторію і координатору Національних зборів Ігорю Дідковському коштувлао зусиьл ввести дискусію в сприйнятне русло.
Але, зрештою, круглий стіл завершився конструктивно. Було створено робочу групу в складі Ігора Дідковського, Павла Диби, Кулика, Миколи Габера, Сергія Розумовського та інших. Очільником ВМК одноголосно обрано Сергія Розумовського. Впродовж трьох днів група має сформувати перелік організацій, які увійдуть до ВМК. А вже 21 лютого миротворчий контингент задекларує штаб, структуру та початок своєї діяльності – часу на зволікання вже не лишилося.
Нагадаємо, сьогодні Національна Гвардія пообіцяла гарантії силовикам, які примкнуть до миротворчого континенту