Нарешті: Україна уклала низку угод поза Митним союзом
Декому в українському уряді варто дивитися не лише в бік Росії: в інших напрямках відбуваються цікаві речі
Підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, Україна перестане бути для Росії стратегічним партнером і позбудеться статусу суб’єкта міжнародного права. Ця категорична заява належить Сергію Глазьєву – раднику російського президента, який невдовзі може стати новим послом РФ в Україні. Втім, ми щойно стали свідками, як російські діячі державного масштабу буквально на очах змінюють своє категоричне «ніколи» на розпливчасте «ну що ж, розглянемо». Чом би не змінитися і цій думці щодо наших перспектив стратегічного партнерства – коли «заграніца» нам таки допоможе»?
Від рупора до хлопчика для побиття
Радника Президента Російської Федерації Сергія Глазьєва, схоже, призначили своєрідним рупором, і тепер він ріже в очі українським єврозрадникам правду-матку, яку з міркувань дипломатичного етикету не можуть озвучити перші особи РФ. Ось пакет глазьєвських цитат зі свіжого інтерв’ю телеканалу «Россия 24»:
«Підписавши Угоду про асоціацію з ЄС, Україна позбавляє себе суверенного права з усіх питань торговельної політики, які ми віддали в Митний союз».
«Україна перестає бути для нас стратегічним партнером, вона зникне як суб’єкт міжнародного права, оскільки всі свої дії в торговій сфері вона мала погоджувати з Євросоюзом».
«Україна не зможе кроку зробити назустріч нам без того, щоб Євросоюз їй цього не дозволив зробити. Ми не розуміємо, навіщо Україна добровільно віддає свій суверенітет у Брюссель, відмовляючись від співпраці з нами на преференційних умовах».
«…це катастрофа для України та це великий удар для нас».
«Ми всіма силами хотіли б цього уникнути».
Що ж, зичимо пану Глазьєву успіхів на обраному поприщі. Щоправда, доля таких «рупорів» складається по-різному. Тямущі диктатори подібних людей намагаються оберігати. Хоча у разі нагальної потреби можуть і на хлопчиків для побиття перетворити… Сталін, якого Володимир Путін явно наслідує, робив і те, й інше.
Що ж до України у нинішній непростій ситуації в інтересах взаємовигідної співпраці вона готова поступово долучатися до окремих угод Митного союзу. Про це заявив відомий симпатіями до Росії Микола Азаров. Інша річ, навряд чи росіяни нададуть українському прем’єр-міністрові можливість практично реалізувати свої наміри та прагнення. А тому шановному главі уряду варто було б подивитися в інших напрямках: там відбуваються цікаві речі…
Наші БТРи в Польщі
Польське підприємство Mista придбало ліцензію на виробництво українського бронетранспортера «Дозор-Б». Як повідомив «Лівий берег» із посиланням на газету «Капітал», БТР був розроблений Харківським КБ із машинобудування ім. Морозова ще в 2005 році, але в Україні так і не знайшлося охочих випускати його.
«Дозор-Б» – бойова бронемашина з колісною формулою 4×4, призначена для транспортування особового складу, перевезення вантажів і встановлення різноманітного легкого озброєння, засобів зв’язку і спецустаткування. БТР може перевозити 11 осіб за максимальної швидкості близько 100 км/год. Бронемашина нібито непогана, проте на її доведення бракувало коштів, є проблеми з двигуном і комплектуючими. Тепер це забезпечать поляки, тож можна очікувати, що за деякий час на світовому ринку озброєнь з-поміж інших бронемашин можна буде побачити не лише українські танки «Оплот».
ПСГ наповнять німці
«ПіК» щойно писав про складнощі переговорного процесу щодо закачування газу, призначеного для забезпечення транзиту російського «блакитного палива» в Європу. Представники «Газпрому» обмірковують пропозицію української сторони про закупівлю з цією метою 5 млрд куб. м природного газу приблино за $2 млрд. Найсвіжіша оперативна інформація про переговори суперечлива: українська сторона заявляє про досягнення домовленостей, газпромівська – що питання обговорене.
У будь-якому випадку, міністр енергетики та вугільної промисловості України Едуард Ставицький повідомив, що з вересня 2013 року в українські ПСГ розпочне закачувати газ німецька компанія RWE, яка діє у рамках договору з НАК «Нафтогаз України».
Отже, можна сподіватися, що у разі відмови «Газпрому» надати нам технологічний газ для забезпечення транзиту це зроблять німці.
Сільгосппродукцію – на експорт!
Ще в лютому після набуття чинності регламенту ЄС № 88/2013 Україна дістала позитивне рішення щодо імпорту продукції птахівництва українського виробництва на ринок Євросоюзу. Наступні кроки на шляху виходу українського бізнесу на нові продовольчі ринки мали відкрити ринок ЄС для вітчизняної м’ясомолочної продукції, що відповідає євростандартам якості продуктів харчування.
Проте, схоже, все складається цікавіше: міністр агрополітики та продовольства Микола Присяжнюк щойно повідомив, що профільне міністерство розпочало сертифікацію й отримання дозволу на постачання всіх видів м’яса та м’ясної продукції на китайський ринок. Міністр сподівається, що експорт м’яса до Китаю розпочнеться з нового – 2014 року.
Отже, покупців найдемо, варто лише не сидіти склавши руки!
Сидит Кравчук на даче. Выходной. Отдыхает. Перед ним красная ковровая дорожка. Он сидит в кресле, брюки засучены до колена – парит в тазу ноги. К нему заходит Кучма и говорит:
– Тут американцы приехали. Требуют долг вернуть.
Кравчук:
– Ты с ними сам разберись, видишь – отдыхаю… отсрочку попроси.
Кучма:
– Говорил – не соглашаются. Вас требуют.
Кравчук встает и идет к ним на встречу, оставляя на ковровой дорожке мокрые следы. Кучма говорит:
– Вы бы, Леонид Макарович, брюки бы спустили…
Кравчук (расстегивая ширинку):
– Бля, сколько ж мы им задолжали?
Путен! Сосать!