На замовлення Табачника журналістів навчатиме Ківалов
Міністерство освіти і науки в 2013 році зменшило кількість бюджетних місць в провідних вишах на деякі спеціальності, збільшивши держзамовлення навчальним закладам, що не входять до числа провідних, пише «Дзеркало тижня». Як відзначає видання, цього року «право» і суспільні науки визнані не пріоритетними для держави.
Лідерам рейтингу Міносвіти — КНУ ім. Т.Шевченка (перше місце) і ХНУ ім. В.Каразіна (друге місце) зменшено держзамовлення на підготовку юристів відповідно на 8 і 29%. В той же час, Дніпропетровському національному університету імені О.Гончара (ДНУ), що знаходиться на сьомій сходинці рейтингу Міносвіти, додали 43% місць держзамовлення за напрямом «право». За інформацією видання, причина цього — особливі зв’язки ДНУ з першим заступником міністра освіти Євгеном Сулімою, якого призначили головою конкурсної комісії МОН по відбору виконавців державного замовлення.
Також на 21% в 2013 році скоротилася потреба держави у фахівцях з напряму «журналістика». Такі відомі виші, як ЛНУ ім. І. Франка і КНУ ім. Т. Шевченка, втратили відповідно 25 і 13% місць держзамовлення. В той же час, університет «Одеська юридична академія» Сергія Ківалова вперше отримала держзамовлення на журналістику, а ДНУ ім. О. Гончара додали 25% держзамовлення в порівнянні з минулим роком.
Схожа ситуація і з розподілом держзамовлення за напрямом підготовки «міжнародна економіка». Цього року держава замовила фахівців такого профілю на 7,8% менше. У найкращому за рейтингом МОН економічному виші країни — КНЕУ ім. В.Гетьмана — кількість місць за цим напрямом скорочено на 14%, а в КНУ ім. Шевченка кількість бюджетників зменшилась на 10%. При цьому, в ДНУ ім. О. Гончара замовлення знову було збільшене.
В той же час, напрям «міжнародна економіка» з’явився цього року в Львівському інституті економіки і туризму, що отримав на нього п’ять місць державного замовлення. Рівно стільки ж забрали в іншого львівського вишу, що знаходиться на вищій позиції в рейтингу МОН.
За матеріалами dnepr.comments.ua
Після язика двох “Ка-Кі” додається мані Табака!