На співбесідах брешуть переважно чоловіки
Велика частина людей, які шукають роботу, та роботодавців у країні обманюють один одного на співбесіді.
63% офісних співробітників під час співбесіди спотворюють інформацію. До того ж – цим грішать, в рівній мірі, і роботодавець, і працівник.
Співбесіда при працевлаштуванні – це двосторонній обмін інформацією між претендентом і роботодавцем. Виникає питання: хто правдивіший: роботодавець або працівник?
19% респондентів вважають, що більше приводів схитрувати і навіть прибрехати у тих, хто шукає роботу. А 14% офісних працівників звинувачують в тому ж роботодавців. Є й романтики: 4% офісних співробітників впевнені, що всі чесні і подають виключно правдиву інформацію про себе і свою компанію. Звичайно роботодавець перебільшує можливості кар’єрного росту, надає неправдиву інформацію про зарплату. Крім того, кожен третій офісний співробітник стикався з тим, що роботодавець недоговорював про рівень складності роботи, а обіцяний графік роботи не відповідав дійсності. Яка ж інформація найчастіше неправдива в резюме? Найчастіше це рівень зарплати на попередньому місці роботи, очевидно, щоб на новій роботі платили більше. Кожен третій офісний співробітник прикрашає мотиви пошуку роботи. Більшість замовчували або спотворювали інформацію про причини звільнення. Претенденти також схильні замовчувати конфлікти з керівництвом. І що цікаво, чоловіки частіше, ніж жінки надавали неправдиву інформацію.
Така інформація була отримана в результаті опитування, проведеного Дослідницьким центром Міжнародного кадрового порталу. За даними дослідження, найбільш правдивими виявилися пошукові системи в сфері страхування, банківських та фінансових послуг. Люблять прикрасити свої заслуги на співбесіді маркетологи, рекламщики, а також працівники сфери торгівлі.