На Майдані стало більше чоловіків та української мови. Дослідження
88% відсотків протестувальників на Майдані в Києві – чоловіки, свідчить нове соціологічне дослідження Фонду “Демократичних ініціативи імені Ілька Кучеріва”
Соціологи провели нове, третє дослідження Майдану, назвавши його Майдан-Січ.
Попереднє дослідження, Майдан-табір, проводилося 20 грудня.
З того часу середній вік протестувальників майже не змінився і становить 37 років.
Поменшало людей з вищою освітою: було 49%, стало – 43%. Проте цей відсоток все одно вищий, ніж в середньому по країні, кажуть соціологи.
На стаціонарному Майдані-Січі, як і раніше, явно переважають приїжджі (88%, було – 81%).
Серед приїжджих найбільше жителів Західної України (55%, було – 42%), решта – з Центральної України (24%) та зі Сходу й Півдня (21%).
За мовною ознакою дещо зросла кількість україномовних – з 52% до 59%, водночас зменшився відсоток російськомовних (з 20% до 16%) та тих, хто звик спілкуватися обома мовами (з 28% до 24%).
За час стояння Майдану ще чіткіше сформувалися основні вимоги, які протестувальники вважають головними. Це – відставка Віктора Януковича, проведення дострокових президентських виборів та звільнення заарештованих учасників Майдану і припинення репресій, кажуть автори дослідження.
Опитування провели 3 лютого Фонд “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” разом із Київським міжнародним Інститутом соціології Майдану.
Усього було опитано 502 особи, в усіх стаціонарних точках Майдану (намети, Будинок профспілок, будівля КМДА, Жовтневий палац, Український дім ін.) за вибіркою, яка забезпечувала пропорційне охоплення учасників Майдану.
Теоретичну похибку результатів автори дослідження не повідомляють.
За матеріалами bbc.co.uk