На даху згорілого Будинку профспілок будують новий поверх
Головний архітектор Києва Сергій Целовальник заявляє, що в Департамент архітектури ніхто не подавав проекти будівництва ще одного поверху на даху столичного Будинку профспілок
“На те, що зараз там почали робити, ніхто ніякого дозволу не видавав. Була інформація, що власники нібито отримали дозвіл Держархбудконтролю на будівельні роботи, – розповів Сергій Целовальник в інтерв’ю ЛІГАБізнесІнформ. – З нами нічого подібного не узгоджувалося, ніяких дозволів не виходило. З цього приводу ми вже писали в Держархбудконтроль і в прокуратуру”.
У Будинку профспілок два основних власника – Федерація профспілок України (ФПУ) і Об’єднання профспілок столиці “Київська міська рада профспілок”. У ФПУ від будівництва відхрестилися. “Ми володіємо частиною цієї будівлі, але до тих робіт, які там ведуться, не маємо ніякого стосунку. Будівля має Г-подібну форму. Та частина, яка виходить на Майдан, належить ФПУ, а друга, яка виходить на Хрещатик, належить Київській міській раді профспілок. І саме Київська міська рада профспілок розпочала реконструкцію”, – запевняють у ФПУ.
Глава Київської міської ради профспілок Валентин Мельник ще на початку місяця запевняв пресу, що все, що відбувається з будівлею, – ніяка не реконструкція, а всього лише ремонт вже наявних конструкцій, які постраждали при пожежі.
За словами Целовальника, після такої пожежі для того, щоб починати будь-які роботи, треба спочатку провести експертизу несучої здатності огороджувальних та несучих конструкцій будівлі. “Вони ж (власники будівлі. – Ред.) для проведення експертизи залучили одного фахівця, молоду людину, кандидата технічних наук, учасника тих подій. Він зробив візуальне обстеження, написав висновок, я його читав, – пояснює Целовальник. – Грамотно написано, але головна мета цих висновків була лише в тому, щоб переконати всіх, що все нормальненько, тільки ми ось тут замінимо кілька плит, які вже прогнулися, і можна побілити-пофарбувати і жити”.
“Там зводиться якась надбудова, яка ні з ким не була узгоджена, ніякого проекту на неї немає. Це класичний самобуд, і не якісь тимчасові споруди, а вже вибудувана капітальна стіна і зібрана опалубка під заливку перекриттів і надбудову ще одного поверху. Всі роботи ведуться в тому крилі будівлі, яка йде по стороні вулиці Хрещатик”, – стверджує співкоординатор Ради з урбаністики Києва Григорій Мельничук.
“Ми звернулися в прокуратуру Шевченківського району міста Києва, тому що по-іншому від власників будівлі зупинки незаконного будівництва ми не доб’ємося, – пояснює директор Департаменту містобудування та архітектури КМДА Андрій Вавриш. – Вони хочуть якнайшвидше добудувати до стадії, коли вже не можна буде нічого зробити”.
22 жовтня озвучила свою позицію по будівництву на Будинку профспілок і Державна архітектурно-будівельна інспекція. На сайті відомства з’явилося повідомлення про скасування декларації про початок виконання будівельних робіт на об’єкті за адресою Хрещатик, 16. У повідомленні зазначено, що це рішення було ухвалено ще 16 жовтня, після розгляду подання прокуратури Шевченківського району.
“Зокрема, прокуратура встановила, що в результаті будівельних робіт на об’єкті відбулася зміна конфігурації вказаного будинку. Замовник будівництва – Київська міська рада профспілок – у своїй декларації вказувала, що метою робіт є “реконструкція нежитлових приміщень”, яка не передбачає змін меж і параметрів будівлі, – йдеться в повідомленні ДАБІ. – Тому роботи в Будинку профспілок можуть вважатися будівництвом і повинні обумовлюватися містобудівними умовами і обмеженнями, які у замовника відсутні”.
В Головархітектури мають намір розібратися з цим питанням якнайскоріше. “Ми розберемося, хто це напроектував і хто будує, будемо ініціювати відкликання ліцензії у архітекторів і відкликання сертифікатів у будівельників”, – запевняє Вавриш.
За матеріалами news.liga.net