Митну систему Міндоходів продовжує спрощувати
Уряд України продовжує роботу щодо спрощення проходження митних процедур. Останнім кроком з реалізації цієї ініціативи стане звільнення від грошової застави низки товарних груп, що ввозяться на митну територію України.
Нагадаємо, що наразі внесення застави використовується як метод забезпечення сплати митних платежів. Відповідний проект змін до Митного кодексу про розширення переліку звільнених від застави товарів, запропонований Міністерством доходів і зборів, був прийнятий на засіданні Кабінету Міністрів.
Відповідно до законопроекту, уникнути внесення застави зможуть юридичні особи, які отримають статус гаранта у разі відповідності низці критеріїв.
«Новий порядок забезпечення сплати митних платежів дозволить знизити навантаження на ті підприємства, які беруть участь у виробництві продукції в рамках митного режиму переробки в Україні. Це, наприклад, підприємства легкої промисловості, які зможуть вивільняти кошти для забезпечення гарантії доставки при вивезенні готової продукції за межі України», — підкреслив Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко.
За словами Міністра, статус гаранта митних платежів стане додатковою конкурентною перевагою для вітчизняних підприємств.
Зокрема, до переліку пропонується включити товари, що перевозяться в рамках угод про виробничу кооперацію між Кабінетом Міністрів України та урядами держав-членів СНД; товари, призначені для користування дипломатичними представництвами іноземних держав в Україні тощо.
Робота Уряду в цьому напрямі ведеться вже протягом року. Тільки за підсумками першого півріччя 2013 року середній час митного оформлення однієї митної декларації при експорті скоротився до 44 хвилин, а імпортної — до 1,5 години.
У липні Київська міжрегіональна митниця Міндоходів почала здійснювати митне оформлення імпортованих в Україну товарів без їх фізичного пред’явлення на митниці місця призначення. Таким чином, товар, одразу після перетину митного кордону, випускається в заявлений підприємцем митний режим.
На думку експертів, застосування такої процедури дозволить значно заощадити час і кошти імпортерів при декларуванні товарів, а також дозволить мінімізувати безпосередній контакт із працівниками Міністерства доходів і зборів. Як уточнюють урядові аналітики, для здійснення митного оформлення за такою процедурою підприємцю ще до фактичного ввезення товару в Україну досить направити в митницю призначення попередню митну декларацію, яка буде підставою для випуску товару під митний режим після перетину ним кордону. При цьому такою схемою можуть оформлятися всі товари (крім підакцизних), за якими відсутні ризики.