МВФ помиляється, що обмінний курс – головна проблема України
Фахівці Міжнародного валютного фонду виходять із помилкового припущення, що головна проблема України – це занижені курс гривні й тарифи на комунальні послуги й газ для населення. Таку думку висловив керуючий партнер «Капітал Таймс» Ерік Найман.
«У випадку досягнення домовленості із МВФ частку гривні можна буде збільшити, але тільки після самої угоди з фондом. На жаль, однією з вимог МВФ може стати відмова від фіксованого обмінного курсу, що спровокує нестабільність на валютному ринку», – уважає він.
За словами Наймана, фахівці фонду традиційно як мінімум раз на півроку повідомляють кілька помилкових тез із глобальної економіки й ще жодного разу не вибачилися за свої помилки. Хоча вибачення (і бажано фінансова компенсація) були б цілком доречні, тому що МВФ підштовхує уряд до здійснення дій, що часто лише погіршує ситуацію.
«Підходи МВФ, як правило, механістичні й математично чисті, які далекі від реальної економіки. При цьому у своїх аналітичних розрахунках вони часто пропускають важливі деталі. Наприклад, для України цією «маленькою» деталлю є гроші гастарбайтерів – різниця між офіційною й неофіційною, але західною статистикою становить приблизно $ 4-6 млрд на рік на користь України. І це потрібно враховувати при розрахунку платіжного балансу країни», – констатує експерт.
Найман також висловив сумнів, що фахівці МВФ прораховують, як вплине на економіку зростання платіжного балансу або зниження курсу гривні.
«Сумніваюся. Те що виросте інфляція через подорожчання імпортних товарів – це чудово й дозволить поповнити держскарбницю. Однак, остання одночасно постраждає від зростання вартості обслуговування зовнішніх боргів, а також зниження надходжень від населення, фінансового сектора й реальної економіки, які також мають значні валютні зобов’язання», – додав керуючий партнер «Капітал Таймс».
МВФ прав. У нас жутко занижен курс гривны. Реальный – 1:2, а не 1:8 В Офшорах в месяц остается 2,5 млрд дол. А потр. Украины в месяц 0,8 млрд дол. Т.е. трехкратное превышение. Да, при этом перестанут зарабатывать млрды меткороли, но зато поднимется малый и средн бизнес при цене на топливо 2грн за литр.Быт техника станет доступна, авто упадет в гривневой цене. Экономика задышет. Жаль “наши” экономисты в доле с “меткоролями”..