МОН почав «чистки» серед ректорів. Одразу вибухнув скандал
Міносвіти та науки ухвалило рішення про дострокове розірвання контракту з ректором Українського державного університету фінансів і міжнародної торгівлі (УДУФМТ) Олександром Покрещуком. Цим рішенням міністр Квіт нарвався на внутрішньо освітянський скандал – три проректори університету — С. Шевченко, О. Ястремський і Я. Шаповал, звинуватили МОН у підкилимних іграх – начебто підлеглі міністра, зацікавлені у «вирішенні питання», доводили до його відома неповну і неправдиву інформацію
В цьому проректори, які виклали свою точку зору на сторінках «Голосу України» , переконалися і під час особистої зустрічі з очільником міністерства. «Пан Квіт пообіцяв нам розібратися в ситуації, але й дорікнув, що ми також погано поінформовані в ній. Мовляв, проти Покрещука порушено дві кримінальні справи, а ви його захищаєте, — розповів проректор з науково-педагогічної роботи Сергій Шевченко. — Ми не захищаємо конкретно Олександра Олексійовича, а обстоюємо справедливість. Адже «дві кримінальні справи», наприклад, висмоктані кимось з пальця. В цьому можна переконатися, подивившись у реєстр кримінальних проваджень, доступний кожному в Інтернеті. Там «кримінал» проти Покрещука не значиться».
Поки ідуть розбірки, призначений Квітом в. о. ректора пан Гвоздецький, якого вважають у виші не надто професійною людиною, розпочав з того, що запропонував своїм «кривдникам» написати заяви на звільнення. До того ж у виші пам’ятають, що Гвоздецький колись працював на посаді проректора, але був звільнений за статтею – за результатами фінансової перевірки проти нього було відкрито кримінальну справу. З огляду на це, в університеті складається вибухонебезпечна ситуація, попереджають автори звернення до редакції. І додають, що МОН прийняв незаконне рішення, яке суперечить правовим нормам і правилам ділової етики. Адже відповідно до п. 6.5 Статуту університету у разі відсутності ректора його обов’язки виконує проректор.
Не витримує критики, кажуть співрозмовники, і прив’язка відставленого ректора до корупційних дій лише на тій підставі, що свого часу Віктор Янукович здобув в Академії зовнішньої торгівлі в 2001 році другу вищу освіту. За такою логікою можна всіх, хто вчився в радянських вишах, оголосити прибічниками комуністів, а ректорів університетів до пам’ятного «лютневого перелому» — членами команди Дмитра Табачника. Між іншим, попередник також не хотів бачити Олександра Покрещука в кріслі ректора.
Названі автори не єдині, хто перейнявся рішенням міністерства. Н захист звільненого ректора стали вчена рада університету, і трудові колективи його структурних підрозділів — Одеського інституту фінансів та Донецької філії. Збирається висловити свою думку й Харківський інститут фінансів.
Якщо кого і треба люструвати, то сепаратюгу Валерія Філіппова з Луганська.