Міжнародна комісія юристів зацікавилась справою «Доктора Пі»
Один з захисників Андрія Слюсарчука (якого Сихівський суд Львова засудив на 8 років увязненя через звинувачення у начебто незаконних нейрохірургічних операціях) в Женеві ознайомив із справою членів Міжнародної комісії юристів (The International Commission of Jurists (ICJ))
На переконання відомого столичного адвоката Андрія Денисенка та його колег, які зараз беруть участь у апеляційному процесі по цій гучній справі, всі звинувачення проти Слюсарчука є надуманими та сфальсифікованими. «Цей процес є наочним доказом того, як Українська Феміда виконувала та виконує понині замовлення або політичного характеру, або з інших специфічних мотивів» – сказав у коментарі ПІКу Андрій Денисенко.
Сьогодні, стверджують адвокати, проведене ними незалежне розслідування призвело до майже сенсаційних висновків: здобуто цілу низку доказів наявності у Андрія Слюсарчука освіти, професорського ступеня та медичного фаху. Незалежні експертизи також вказують на кричущі факти порушень та підтасовок як в ході слідства, так і судового процесу. Невдовзі адвокати планують зробити низку гучних заяв з цього приводу та повідомити суспільству про здобуті документальні свідчення невинуватості «Доктора Пі». Водночас захисники Слюсарчука стверджують, що апеляційний суд Львова намагається затягувати процес та не приймає здобутих доказів.
– Це можна пояснити дуже легко, – каже Денисенко. – Якщо суд врахує нові докази, що з’явилися, то в нього немає іншого виходу, як винести виправдальний вирок або відправити справу на дорозслідування. Але в цьому випадку прокурори та судді підпадають під відповідальність – бо «накосячили» у справі дуже відверто. Тож нині вітчизняне правосуддя у справі проти Слюсарчука працює на самозахист. Тому іншого виходу, окрім звернення у авторитетну міжнародну інституцію ми не бачили.
У штаб-квартирі The International Commission of Jurists в Женеві Андрій Денисенко зустрівся із куратором Комітету з європейських програм Темуром Шакіровим та низкою інших фахівців. На вивчення передані всі матеріали справи та здобуті у ході адвокатського розслідування факти. Денисенко стверджує, що Комісія з великою зацікавленістю взялась за вивчення матеріалів, бо гучний скандал із Андрієм Слюсарчуком висвітлювала і європейська преса.
На знімку: адвокат Андрій Денисенко (ліворуч) та куратор ICJ з європейських програм Темур Шакіров
Довідка.
The International Commission of Jurists – недержавна організація, що працює в сфері міжнародного права прав людини та міжнародних стандартів системи правосуддя. Комісія є постійно діючу групу з 60 видних юристів (суддів та адвокатів) з різних країн, у тому числі, представників вищого ешелону судової влади в Австралії, Канаді, Південній Африці, Німеччині, Свазіленді, Малаві, Ботсвані, Аргентині, Колумбії, Сербії, Тунісі, та інших країнах світу.
Комісія має національні секції та філії в більш ніж 80 країнах. Враховуючи правову спрямованість комісії, членами її підрозділів, в основному, є ті, хто має відношення до даної професії: юристи, судді, науковці, що спеціалізуються в області національного та міжнародного права.
Секретаріат комісія перебуває в Женеві (Швейцарія). МКЮ володіє консультативним статусом при Економічній і Соціальній Раді ООН, Організації Об’єднаних Націй з питань освіти, науки і культури (ЮНЕСКО), Раді Європи та Африканському союзі. Організація також співпрацює з різними органами Організації американських держав і Міжпарламентського союзу. МКЮ регулярно виступає третьою стороною в національних та міжнародних судах, зокрема, в Європейському суді з прав людини, Міжамериканський суді, вищих судах різних країн світу.
В даний час президентом організації є професор Сер Найджел РОДЛ.
Серед видатних досягнень МКЮ – створення Міжнародного кримінального суду в 1998 році в результаті прийняття Римського статуту, який був прийнятий на конференції, скликаній рядом організацій під керівництвом МКЮ. Організація зіграла ключову роль в розробці та прийнятті ряду найважливіших документів, наприклад, Міжнародної конвенції про захист всіх осіб від насильницького зникнення, Факультативного протоколу до Конвенції проти катувань, Факультативного протоколу до Міжнародного пакту про економічні, соціальних і культурних прав, Основних принципів і керівних положень, що стосуються права на правовий захист і відшкодування збитку для жертв грубих порушень міжнародних норм в області прав людини і серйозних порушень міжнародного гуманітарного права.
Міжнародна комісія юристів була нагороджена премією ООН в області прав людини в 1993 році і іншими нагородами .
Скільки часу піде, поки ця комісія дасть результат і чи повпливає цей
результат адекватним чином на наше славно… пробачте, сумнозвістне
правосуддя???