Міністерство оборони поверне усі незаконно відчужені землі і фонди
5 жовтня в національному інформаційному агентстві «Укрінформ» відбулася прес-конференція за темою «Інформація щодо повернення у володіння Міністерства оборони України фондів і земель, які були у незаконному володінні».
Як повідомили учасники заходу протягом 2015 року Міністерство оборони України проводить масштабну роботу з повернення фондів, об’єктів нерухомості та землі, які знаходяться у власності оборонного відомства, але були незаконно відчужені. Найбільше проблемних активів належать Концерну «Військторгсервіс».
– На виконання рішення Міністра оборони України Концерном «Військторгсервіс» при тісній взаємодії з прокуратурою України та Фондом державного майна України проводиться робота щодо повернення об’єктів із незаконного володіння. В Концерні «Військторгсервіс» виявлено 161 об’єкт, що перебував у незаконному володінні та користуванні, що становить 10% усього нерухомого майна, яке обліковується на балансі Концерну. До незаконно відчуженого майна увійшли найпривабливіші з комерційної точки зору об’єкти: банно-пральні комплекси, ательє, великі магазини та склади,- зазначив Генеральний директор Концерну «Військторгсервіс» Анатолій Здір та зауважив, що незаконна реалізація об’єктів здійснювалася в період знищення Збройних Сил України з 2006 по 2013 рік.
– Ми працюємо над повернення незаконно відчужених об’єктів та над визнанням недійсними договорів оренди та спільної діяльності. За 2014-15 роки нам вдалося повернути 13 незаконно відчужених об’єктів на загальну суму 6 мільйонів гривень, а також повернути 88 об’єктів, що були незаконно передані в оренду та спільну діяльність, – додав Анатолій Здір.
Наразі невирішеними залишаються питання з повернення 11 об’єктів в місті Старокостянтинівка та комплексу приміщень у місті Києві.
За словами ТВО директора Департаменту економічної діяльності МО України Кирила Клименка зараз триває наполеглива робота щодо повернення майна, яке протягом останніх років було втрачено, відчужено або передано у спільну діяльність чи довгострокову оренду на умовах, що істотно погіршують становище майна і доходи, які можуть бути використанні для покращення забезпечення бійців.
– Ми ведемо системну роботу в правовому полі, щоб через судові інстанції визнавати договори оренди недійсними, – повідомив Кирило Клименко та додав, що Міністерство оборони і надалі здійснюватиме рішучі дії з повернення державних активів та закликає правоохоронні органи до активної підтримки та взаємодії.
Джерело: Народна армія