Міністерство доходів і зборів ліквідовано
Кабінет міністрів оприлюднив постанову про створення та положення про Державну фіскальну службу України, тим самим Міністерство доходів і зборів України остаточно ліквідується
Відповідну постанову № 236 від 21 травня 2014 оприлюднено на офіційному веб-порталі уряду в понеділок.
Згідно з постановою, діяльність ДФС в 2014 році здійснюватиметься в межах видатків, передбачених для Міністерства доходів і зборів. Крім того, за посадовими особами органів державної фіскальної служби та особами рядового і начальницького складу податкової міліції, які переходять на службу до ДФС та її територіальні органи, членами їх сімей зберігаються умови оплати праці та матеріального забезпечення, пільги та інші соціальні гарантії (у тому числі медичне обслуговування, санаторно-курортне та пенсійне забезпечення), встановлені відповідно до законодавства для посадових осіб органів доходів і зборів та осіб рядового і начальницького складу податкової міліції та членів їх сімей.
Відповідно до документа ДФС очолює глава, який призначається на посаду і звільняється з посади Кабінетом міністрів України за поданням прем’єр-міністра України. У глави ДФС буде два заступника, в тому числі один перший, які призначаються на посаду і звільняються з посади урядом за поданням прем’єра.
Разом з тим на першого заступника ДФС покладено обов’язок щодо здійснення заходів по боротьбі з правопорушеннями при застосуванні податкового, митного законодавства та законодавства з питань сплати єдиного внеску. Заступник глави ДФС відповідальний за митну політику.
Фіскальна служба буде здійснювати свої повноваження безпосередньо та через утворені в установленому порядку територіальні органи. У складі ДФС та її територіальних органів діють підрозділи податкової міліції. Координацію діяльності підрозділів податкової міліції здійснюють перший заступник глави ДФС і перші заступники керівників територіальних органів ДФС.
Згідно з положенням про Державну фіскальну службу України, ДФС є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується урядом і реалізує державну податкову політику, державну політику у сфері державної митної справи, державну політику з адміністрування єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, державну політику у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового, митного законодавства, а також законодавства з питань сплати єдиного внеску.
Головними завданнями служби визначені реалізація державної податкової політики та політики у сфері державної митної справи, у сфері боротьби з правопорушеннями при застосуванні податкового, митного законодавства.
Фіскальна служба буде в межах повноважень здійснювати контроль за надходженням до бюджетів та державних цільових фондів податків і зборів, митних та інших платежів.
ДФС також здійснюватиме контроль за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів.
У компетенції ДФС також буде і адміністрування єдиного внеску, а також боротьба з правопорушеннями при застосуванні законодавства з питань щодо його сплати.
Здійснення державної політики у сфері контролю за своєчасністю здійснення розрахунків в іноземній валюті у встановлений законом термін, дотримання порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги), а також за наявністю ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів також покладено на ДФС.
За матеріалами interfax.com.ua
Правильно, что оставили администрирование, контроль уплаты и отчетность по ЕСВ в ДФС! Еще надо пересмотреть результаты работы межведомственной рабочей группы КМУ, передававшей отчетность из ПФУ в ГНА. Тогда юристы-бюрократы отстояли полномочия соцфондов и ПФУ дублировать функции налоговиков. Необходимо эти решения отменить и провести сокращения в штатах ПФУ и соцвзносов. Это более 15 тысяч чиновников, проводящих никому не нужную работу, которую должно полностью выполнять фискальное ведомство, и, соответственно, 1 миллиард гривен экономии Бюджета Украины, затрачиваемого на их содержание.