Міліція колекціонує скарги «населення» на Євромайдан
За три доби назбиралося 42 заяви
Департамент громадської безпеки МВС повідомив, що до київської міліції масово подаються звернення «з приводу проведення в центральній частині столиці так званого євромайдану».
«Люди скаржаться на неможливість нормального пересування Майданом Незалежності та вулицею Хрещатик. Громадяни не можуть потрапити до своїх домівок та на роботу», – йдеться у повідомленні.
За інформацією Департаменту, протягом останніх трьох діб Шевченківське райуправління міліції зареєструвало аж 42 повідомлення про протиправні дії мітингувальників: «17 – нанесення тілесних ушкоджень, 8 – погрози та образи, 5 – обмеження вільного пересування, 5 – крадіжки особистих речей». Ще 7 скарг міліція класифікувала як «інші».
Нагадаємо, що Шевченківський район традиційно є лідером із зафіксованих правопорушень і відкритих кримінальних проваджень. Іще у липні цього року столична міліція на запит газети «Сегодня» повідомила, що за першу половину 2013 року Шевченківське РУВС відкрило 1160 проваджень, із яких розкрило 633 (для порівняння: у Подільському РУВС ці цифри становили 629 та 503 відповідно). Щоправда, тоді шевченківські міліціонери звинувачували у підвищеній криміногенній ситуації не мітингувальників, яких там іще не було, а географічне розташування району. «Це один із центральних районів, де є елітні квартири, паркуються престижні марки авто. Сюди тягнеться весь Київ, а це погіршує криміногенну ситуацію. Наприклад, якщо у людини вкрали гаманця по дорозі на роботу – вона звертається до міліції там, де працює», – пояснювала виданню прес-офіцер Шевченківського РУВС Наталія Калиновська. Що цікаво, про скарги мешканців щодо неможливості кудись дістатися через традиційні пробки та регулярні перекриття руху у центрі правоохоронці тоді не повідомляли.
Утім, якщо міліція публічно звинувачує у всіх гріхах свого природного ворога – «так званий євромайдан», то противники у свою чергу звинувачують у гріхах міліцію. Фактично Євромайдан започаткував новий інформаційний тренд: на його прихильників або противників тепер можна повісити трохи не кожну кримінальну справу в будь-якій частині країни – від вкрадених у центрі Києва гаманців до загадкового зникнення 16-річної студентки маріупольського технікуму, яка, за повідомленням тієї ж «Сегодня», «збиралася побачити Євромайдан». Останньою гучною справою стала смерть 41-річного киянина Павла Мазуренка, який був побитий невідомими на вулиці Гната Юри 18 грудня. Як повідомляють «Українські новини» з посиланням на друзів і рідних Павла Мазуренка, на Грата Юри чоловіка перестрів наряд міліції та запропонував пред’явити документи. Мазуренко показав ксерокопію паспорта, після чого міліціонери заходилися його бити.
Водночас друг постраждалого Сергій Сиротенко написав на своїй сторінці у Facebook, що Мазуренко був побитий не просто міліцією, а «Беркутом». «Наряд «Беркуту» перестрів його по дорозі додому, зупинили, запитали документи. Замість документів була ксерокопія, з цього зробили висновок – приїхав на Майдан, паспорт забрали старші. Зі словами «как нам надоел ваш Майдан» троє беркутівців жорстоко побили Павла і залишили на вулиці. Він сам добрався додому. Дружина викликала швидку. Приїхали, запропонували везти в лікарню. Павло відмовився, бо дорого, думав обійдеться. Але не обійшлося. Через два дні він помер в реанімації 12 лікарні на Підвисоцького. В лікарню прийшов капітан Шевченківського РОВД, бо в історії хвороби було записано – побитий на Майдані», – пише Сиротенко.
У свою чергу вже раніше згадувана прес-офіцер Шевченківського РУВС Наталія Калиновська заявила «Українським новинам», що Мазуренко розповідав дружині, як побили його якісь невідомі, та підкреслила, що «ані «Беркут», ані інші працівники міліції його (Мазуренка) не били», а смерть настала внаслідок двостороннього запалення легенів. Однак у приватній розмові зі співробітником 12-ї лікарні випливла ще одна версія: у Павла Мазуренка дійсно було виявлено пневмонію, але у легкій формі, яка не загрожувала здоров’ю. Справжньою ж причиною смерті Мазуренка стала гіпоглікемія – наслідок діабету, на який страждав чоловік.
Таким чином, свідчення різняться. Але що б саме не стало причиною смерті Мазуренка, побиття людини прямо на вулиці у будь-якому разі є кримінальним злочином. Нехай залишається відкритим питанням, чи був це саме «Беркут» (що робити «Беркуту» на Борщагівці, якщо патрулювання вулиць до його функції не входить?), але, як показує сумна практика, навіть звичайна міліція може так «перевірити документи», що травми постраждалий буде лікувати ще довго – якщо взагалі зможе коли-небудь повернути собі здоров’я. І Майдан у якості приводу правоохоронцям особливо не потрібен, оскільки і до Майдану таких випадків було чимало – від п’яти сімферопольських патрульних, схоплених своїми ж за «гоп-стоп» на вулицях, до працівників того ж Шевченківського РУВС, у якому три роки тому помер затриманий студент Ігор Індило.
Однак якщо суд у справі Індило досі ніяк не може скінчитися через сумніви у результатах судмедекспертизи, то справу Мазуренка у Шевченківському РУВС пообіцяли розслідувати з усією ретельністю. Хоча невідомо, де шевченківські оперативники наберуться стільки сил і часу – адже на них висить іще розслідування 42 заяв щодо «так званого євромайдану».
А люди не скаржаться, що не можна проїхати ба, навіть ПРОЙТИ вул.Грушевського, вул.Шовковичною, вул.Садовою!!! Тобто БЕРКУТ киянам не заважає??? Кому потрібні ці фальшиві заяви, хай колекціонують- буде чим туалети в МВС обклеювати!!!!!!!!!